Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Wątek: Imperium Spamu

Awatar dżony
    Auto
    Mitsubishi Space Star

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    skrzynia rozwalona, albo przebieg wysoki, albo powypadkowe.
    A sprowadza się w ogóle inne parolatki? tak żeby cena była atrakcyjna dla przeciętnego Kowalskiego?

Swoją droga trochę nie rozumiem sensu kupowania poflotowego Focusa czy Astry zza granicy, to trochę takie wożenie drewna do lasu, przecież u nas pełno tego na różnych placach, gdzie na raz można sobie obejrzeć kilkanaście pokontraktowych Astr czy Focusów i w miarę łatwo sprawdzić historię.

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

ale te z PL salonu są droższe o 10k...

Awatar dżony
    Auto
    Mitsubishi Space Star

Domyślnie

Heh, w sumie nawet nie sprawdzałem, jakoś mnie to nie interesowało, tak sobie luźno rzuciłem bo wydawało mi się, że taka cena po 5 latach to norma.
    Nie znam w sumie w swoim otoczeniu nikogo kto kupił używanego Focusa czy Astrę bo tak sobie zaplanował, raczej dlatego, że szukał samochodu i akurat ktoś znajomy albo z rodziny miał na sprzedaż, to zresztą tak jak z moim Mitsu i tu powstaje pytanie? kto kupuje te sprowadzone Astry, Focusy, Meganki, 308ki, Octavie, Ceedy itd. skoro handlarze kupują je od osób, których nabywcy nie znają? to jest jedna z tych kwestii, które mnie nurtują.
    Ostatnio edytowane przez dżony ; 19-03-2017 o 13:59

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Ale przecież można określić niemal w 100% stan blacharski i mechaniczny każdego samochodu. Są w ofertach handlarzy piękne samochody, ale nie są tanie - tutaj jest problem. Po co Ci znać poprzedniego właściciela ? Jakiś związek to ma ze stanem samochodu ? Sprawdzasz przed zakupem i wiesz jaka jest historia samochodu, co było robione a co należy zrobić. Bardzo dużo ładnych samochodów sprowadzanych z Niemiec jest kupowanych od dealerów, to zwykłe samochody pozostawione w rozliczeniu. Co, złe są ? W sporej części są bardzo ładne, ale drogie. A jak ktoś szuka okazji, to później płacze na forach i narzeka, że go handlarze oszukali - no cóż. Ja wiem, że 90% handlarzy ma dno w ofercie, ale nie przypadkiem. Ludzie takie dno kupują, bo oczekują niskich cen, wiec takie samochody mają w ofercie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar maxior
    Auto
    2x Range Rover Classic V8 + jakies zwykle

Domyślnie

Ja wiem, że 90% handlarzy ma dno w ofercie, ale nie przypadkiem. Ludzie takie dno kupują, bo oczekują niskich cen, wiec takie samochody mają w ofercie.
    Vector mozna to cytowac do bolu a ludzi i tak nie uswiadomisz.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Kupują bo muszą. Jak nawet tutejsi forumowicze sprzedając samochody uważają że nie tracą na wartości za 9 letni samochód chcą 45% wartości początkowej a za 4 letni 80%.... Normalni ludzie w Polsce nie zarabiają po 5k miesięcznie i po prostu ich nie stać, a każdy chce jeździć niezłym samochodem. Nie jest to wcale naiwność ale brutalna ekonomia Ogólnie ostatnio poziom cen aut używanych na portalach z ogłoszeniami osiąga skandaliczny poziom. PISiorska akcyza to powoduje czy po prostu ordynarna ludzka pazerność?

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

PiSiorska akcyza nie weszła realnie w życie, a nawet gdyby weszła to nie miała by praktycznie żadnego odzwierciedlenia w rynku samochodów młodszych niż 10 letnie i o normalnej pojemności dla zwykłego kowalskiego.
    Ale w czym tutaj jest problem ? Nie rozmawiamy o samochodach za 5 000zł. U nas na siłę każdy chcę jeździć Astrą J, mając na koncie pieniądze na dobrą Astrę H (przykład). W tym jest problem. Fakt jest taki, że samochody proste w konstrukcji z opcją zagazowania bardzo powoli tracą na wartości. Astronomiczne ceny to trzyma Octavia II po lifcie. Dramatycznie przepłacany samochód, który jest pod każdym względem poza bagażnikiem zwyczajnie przeciętny.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Kupują bo muszą. Jak nawet tutejsi forumowicze sprzedając samochody uważają że nie tracą na wartości za 9 letni samochód chcą 45% wartości początkowej...
    Kolego widzę że uparłeś się na pieprzenie tych głupot wiec może w końcu Ci wytłumaczę żebyś zrozumiał i z tym skończył bo masz klapki na oczach i dalej poza swój tok myślenia nie potrafisz wyjść. Kupiłem samochód za 102500zł. Do tego należy dodać koszt leasigu, który poniosłem w ciągu trzech lat spłaty rat i podniósł on wysokość zakupu auta do około 110 tys. zł. Sprzedałem auto za 41 tys. zł wystawiając fakturę vat. Muszę w tym miesiącu odprowadzić podatek vat od tej faktury 9500 zł. Zostaje mi do kieszeni około 31500zł... jak dobrze będę dalej kombinował z kosztami bo jeszcze muszę zapłacić od faktury podatek dochodowy 19%. Więc co mi zostanie za dobry samochód który szanowałem. Całe gówno. Nawet nie ma 30% wartości początkowej. Rozumiem że już przykleiłeś mi łatke pazernej świni, która chce naciągnąć nabywce ale czasem radzę wejść w czyjeś buty żeby zobaczyć problem z innej strony. Ja Ci tego samochodu nie kazałem kupować. Przyszedł człowiek pierwszego dnia i się przejechał a następnego dnia przyniósł gotówkę i pojechał do domu cc z uśmiechem na twarzy.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Bełkot mnie nie interesuje. Jak leasing jest taki fe to można było za gotówkę kupować. Przedsiębiorcą nie jestem i nie znam się ale leasing wrzuca się w koszty celem płacenia mniejszego podatku dochodowego więc na pewno wielkiej straty nie było.

Mnie interesuje ile faktycznie ja płacę za auto 9 letnie i twoja "oferta" była całkowicie nie warta zainteresowania i dziwię się że nabywca znalazł się tak szybko. Zadziałał chyba polski kult VW.

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

Robak ja się nie wtrącam, ale trochę mijasz się z prawdą...
    Z tych 110'000 zł (BRUTTO!) odliczyłeś 6'000 podatku VAT.
    A kwota prawie 90'000 zł (NETTO) weszła Ci w koszty, więc zaoszczędziłeś kilkanaście tysięcy na podatku.
    Poza tym zachowajcie (OBAJ !!! ) nawet w spamerach jakąś kulturę.

Uprawnienia umieszczania postów