Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 17 1234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 164

Wątek: BMW E32 730i V8 '94

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Alfa Romeo 166 2.4JTD '03, Daewoo Espero 16V '98, Mercedes-Benz W124 230CE '90

Domyślnie BMW E32 730i V8 '94

No więc skoro nalegacie to pokażę
    Samochód kupiony 15.07.2011 za cenę adekwatną do stanu technicznego, ale zadowolony jestem, że udało mi się znaleźć V8 w manualu
    Przebieg przy kupnie, trochę powyżej 350tys. km, teraz ponad 354tys km, jestem 8 (słownie ósmym) właścicielem auta, w Polsce 5tym ( AGENT przewraca się w Pandzie ;D) Pierwszy właściciel w 1,5 roku zrobił 88tys. km, więc kto wie czy nie kręcony licznik jest
    Samochód sprowadzony do Polski z Reichu w 2004 roku, i w tymże roku założony gaz.
    Blacharsko średnio. Maska i lewa lampa były zmieniane, na lewym nadkolu jest kit, właściciel przyznał się, że auto miało przygodę w tym miejscu. Poza tym korozja na rantach drzwi i na tylnej klapie. Na wiosnę, powinienem się z tym uporać.
    Dostałem jeden silentblok bo "stuka w zawieszeniu". Po kupnie zregenerowałem całe zawieszenie przednie. i drążek środkowy, wraz z końcówkami drążków kierowniczych. Luz jest na przekładni kierowniczej, gdy wreszcie znajdę czas, wyreguluję go bo jest taka możliwość. Jeśli nie czeka mnie wymiana.
    Silnik cyka ja należy, na gazie jest wyraźnie słabszy, jak się okazało parownik jest za mały, więc tu też poczynię inwestycję w najbliższym czasie.
    Z wyposażenia to klima automatyczna, podgrzewane siedzenia, elektryka szyb i szyberdachu w dwóch płaszczyznach, dwie poduchy, drewniane wykończenie, spryskiwacze halogenów i reflektorów, tempomat, system 8miu głośników HiFi, antena radia ukryta, worek na narty. Odczytane z VINu i zgadza się. Brakuje mi skóry i elektrycznych siedzeń. Ale wybór miałem zerowy najważniejsze było V8 i manualna skrzynia
    Z przodu mam opony dosyć łysawe, z tyłu bieżnik super, ale opony mają... 18lat! Zimówki za to dostałem 2-letnie, z bardzo dobrym bieżnikiem. Jeśli fundusze pozwolą, to na wiosnę wpadną 16tki szprychowe BMW, a te co mam teraz będą na zimę. Hak muszę odkręcić, tłumik oryginalny wstawić w miejsce tego szkaradztwa co jest.
    Aha, po kupnie pojechałem nabić klimę... i się okazało, że wchodzi 4x tyle czynnika co do przeciętnego auta i powiedział mi, że nie może mi policzyć standardowej ceny bo by mu się nawet czynnik nie zwrócił. Nabicie 1950gramów czynnika - 280zł

Ogólne założenie jest takie, że to będzie ideał. Powoli do celu. W miarę możliwości będę próbował ją doposażyć do full opcji.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia (tyłu nie pokażę aż do pozbycia się wspomnianych gadżetów!):

1sza fotka po kupnie:

zdjęcia robione telefonem, żeby pokazać że nie wymyślam Na sesje przyjdzie czas
    WRC is for Boys. Group B was for men.
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Give me back the eighties!

BMW E32 730i V8 Calypsorot Metallic
    /
    Alfa Romeo 166 Grigio Patrizia /Mercedes-Benz W124 230CE Almandinrot Metallic
    ex Opel Frontera A Sport, BMW E36 Coupe

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

życzę ci udanego przywracania do ideału. moim zdaniem warto

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Alfa Romeo 166 2.4JTD '03, Daewoo Espero 16V '98, Mercedes-Benz W124 230CE '90

Domyślnie

Oj warto, wrażenia z jazdy niesamowite a i spalanie jakoś nie przeraża
    Celowałem w czarną bądź srebrną V8 z manualem i skórą. Udało się po części i oprócz lakieru, inne graty pewnie wpadną kiedyś

/

VIP Awatar Robak
    Auto
    VW Passat CC 1.8 TSI

Domyślnie

Zazdrosze. Cały czas moje marzenie ale chyba go nie spełnie bo nie mogłbym zniesc ze auto jest styrane wiekiem. Gratulacje. Moim zdaniem e32 to chyba najpiekniejsze bmw jakie powstało. Dizajnersji ideał. Jednoczesnie eleganckie ale tez przyczajone i agresywne. Dzis takich auta juz nie ma bo zamiast nich powstaja dziwne kloce. Chwali sie ze jest to v8. Ten silnik choc mały to potrafi ładne sie wkrecac na obroty i powazne brzmi. Jeszcze raz gratki. Czekam na wiecej zdjec.
    Mozna wiedziec ile pali benzyny?

Awatar Kecaj
    Auto

Domyślnie

Dzięki za miłe słowa. A wiek jest Jej zaletą, nie wadą Wiem co mówię.
    Nie po to mam gaz, żeby jeździć na benzynie Ale spalanie gazu to jak jeżdżę spokojnie to ok 14,5l, przy deptaniu zaraz po kupnie wyszło 18l Myślę, że benzyna podobnie wyjdzie. Mój rekord to 13,64l / 100km
    A podejrzewam że uda się zejść niżej, ale nie mam nerwów
    No to było jedno z moich marzeń i jestem bardzo zadowolony, że je spełniłem.
    To moje pierwsze auto, na razie się rozkręcam Z tych przyziemnych marzeń to Golf mk2 GTi 16V, Opel Manta B GSi lub GT/E. Narazie mam E32 i doprowadzam do ideału, co będzie czas pokaże

/

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

Gratulacje

Fajnie, ze chcesz ja doprowadzic do org. wygladu ^^

Widze czynnika do klimy wchodzi tyle co do domowych urzadzen XD nawet tez pol kilo wiecej :P
    Mind Full of Colors.

Awatar szymonn
    Auto
    320i

Domyślnie

Swoje przezylo, ale jeszcze moze przezyc wiele Dopieszczaj, wazne ze jestes zadowolony, wyglada calkiem calkiem jak na swoja historie

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Genialne BMW, mam słabość do tej marki, a szczególnie do aut z tamtych lat. no i v8 pod maską. Nic, tylko pozostaje mi życzyć szerokości i powodzenia w odnawianiu autka
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Twój egzemplarz na zdjęciach wygląda całkiem nieźle. BMW-ki kiedyś to były dzieła sztuki na kołach. Po prostu cudowne, a nie to co dzisiaj wypuszcza. Kolor niespotykany więc nie płakałbym za bardzo, że to nie czarny. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek widział wiśniową E32, a już chyba setki ich widziałem. Zwykle to był czarny albo srebrny. Raz chyba widziałem białego i codziennie widuje taki jasnobrązowy. Jak chodzi twoja V8-mka musisz kiedyś nagrać jak zmienisz tłumik. Po prostu boskie auto. Jak dla mnie najpiękniejsza siódemka to E38, aczkolwiek E32 niewiele do niej brakuje. Równie piękna i pociągająca. Odrazu mi się przypomina E34 jak patrzę na przód, którą miałem nieraz okazje jeździć. Sama przyjemność prowadzenia. Powodzenia przy jego remoncie i bezawaryjności.

Awatar euro_tuned
    Auto
    4.4 V8 TwinTurbo

Domyślnie

Gratuluję i witam posiadacza siódemki na forum. Klasyka Też chciałem E32 polatać kiedyś. Zrób z tym autem co trzeba, żeby było piękne jak za młodu. Jak widać 350k na ten silnik nie robi wrażenia. A dźwięk V8 bezcenny, wymierający już gatunek. Szerokości
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Uprawnienia umieszczania postów