Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: SEAT LEON 2 FL TSI

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie SEAT LEON 2 FL TSI

Cześć wszystkim

Zbierałem się prawie dwa tygodnie odkąd kupiłem samochód, ale tak to już z czasem bywa :/ Kupiłem kolejnego Seata, przesiadłem się z Ibizy 6j (niektórzy kojarzą z forum). Mój nowy nabytek to Leon 2 FL 1.2 TSI 2011r. w wersji Reference z pakietem COPA. W środku wszystko co powinno być, czyli climatic, radio z usb sporo głośników i poduszek, głośnomówiący parrot, komputer pokładowy itp.
    Co do auta to jeździ super, czuć różnice klasy w stosunku do Ibizy, silnik - poezja (1.4 z ibizy nawet nie ma podejścia). Jestem na tą chwilę zdecydowanie zadowolony, jeździ się na prawdę bardzo przyjemnie.
    Czas na upiększanie autka Wymieniłem już wycieraczki na nowe, zmieniłem gdzieniegdzie żarówki na ledowe, zamówiłem dywaniki, a teraz mam problem z kupnem żarówek (mijania i postojowych) oraz koniecznie chce założyć jakąś końcówkę wydechu bo aż się o to prosi (ma ładnie wyglądać, a widoczna jest zwykła prosta rura). Muszę jeszcze jakoś rozwiązać kwestie świateł dziennych bo co chwile zapominam o włączaniu (w ibizie miałem na stałe mijania).

Jeśli chodzi o żarówki to myślałem o http://sklep.motohid.pl/pl/p/Zarowki-X- ... lt-55W/456 natomiast co do tłumika to http://allegro.pl/stalowa-koncowka-wyde ... 07664.html lub coś bardziej owalnego ale tutaj liczę trochę na Waszą pomoc.

Zdjęcia jeszcze z zakupu na starych deskach

Ostatnio edytowane przez Kudlaty ; 31-03-2015 o 21:44

Domyślnie

Po pierwsze popraw linki do zdjęć, bo wkleiłeś "Kod HTML dla witryn" - lepiej wrzucić to na jakiś sensowny serwis foto (choćby na http://postimage.org/ ), który od razu wygeneruje Ci miniaturki na forum.

EDIT

Widzę poprawiłeś linki, ale jeszcze lepsze byłyby miniaturki.

A odnośnie samego Leona - szerokości i przyjemności z jazdy. Pochwal się jak ze spalaniem, bo w Yeti ten silnik łykał okrutnie.

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Dzięki za info. Zmienione

EDIT

Co do spalania niestety oszczędne to auto nie jest :/ Średnie spalanie w Krakowie na poziomie 7-8 litrów. Chociaż z drugiej strony wszystkie kompakty tyle palą, a mając porównanie choćby do Astry 1.6 IV 115km to dynamika jest na prawdę zadowalająca (dużo lepiej niż w Astrze) a Leon pali jednak mniej. Jak jadę spokojnie po mieście i nie śpieszę się to w graniach 6,5 ( z tym, że trzeba w to wliczyć dojazd do Krakowa z poza centrum). Normalna jazda miejska tak jak pisałem przedział 7-8 litrów.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

to malutko przecież

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Miałem w Punto NigthBreaker'y i, jeżeli masz / będziesz mieć światła do jazy dziennej, to zdecydowanie polecam, a nie polecam zabawy w jakieś noname'y.
    Co do spalania, to 7-8 litrów w mieście spalało mi Punto. Golf 8-9,5.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar QbaKuba
    Auto
    Fabia 1.4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Miałem w Punto NigthBreaker'y i, jeżeli masz / będziesz mieć światła do jazy dziennej, to zdecydowanie polecam
    Te Osramy są świetne! Miałem to w Fabii, potem założyliśmy jakieś Philipsy, żadnego podejścia nie miały do Osramów w nocy. Aż szkoda je było marnować przy każdorazowym włączaniu. Przy jakichś dziennych np. LEDach zdecydowanie to fajna sprawa

85 konny Rapid TSI też bierze jakieś 7-8 litrów, jeżdżony tylko po mieście.

Fajnie, że ten Leon to już polift, mam wrażenie, że mają przyjemniejsze wnętrze niż przedlifty

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Również polecam osramy, aczkolwiek nightbreaker'y dość szybko się u mnie skończyły. Niecałe 9 000km. Kupiłem kolejne Osramy z tym że model Ultra Life i jestem w 100% zadowolony. Jakość oświetlenia jeśli spadła, to niezbyt zauważalnie. Póki co przejechałem na nich prawie 25 000km i jest OK. Leon generalnie jest w porządku, jest taki w domu, tylko z silnikiem 1.6 i oprócz troszkę plastikowego wykonania samochód jest bardzo fajny.

P.S Światło cofania to jakiś dramat, nie oświetla kompletnie niczego ( chyba że po lifcie poprawili ten element ).

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Co do świateł to ja jeździłem kiedyś na tungsramach +90 i też były spoko, ale te osramy kuszą Jak tylko rozwiążę jakoś dzienne to będę się w to bawił bo inaczej nie ma sensu, a musze to zrobić bo mam funkcje corner i nawet przeciwmgielne w dzień mi się zużywają ;/ Jak tak popatrzeć na to spalanie to chyba faktycznie normalnie Bałem się bardzo dynamiki auta i jest na prawdę super. Co do wnętrza jest przyjemnie, fakt że jest plastikowo na konsoli, ale wszystko jest dobrze spasowane i zdarzają się również miękkie elementy. Jest bardzo przestronnie. Nie wiem jak to możliwe ale sam za sobą mam komfort i nie dotykam nogami do fotela (mam 185cm).

EDIT
    Co do świateł cofania to nie zwróciłem uwagi, ale się przyglądne

Auto
    Toyota LC V8 '15 / Honda Forza '15 / Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI Titanium '16

Domyślnie

Gratulacje fury - fajnie że nie klekot

Cytat Zamieszczone przez Kudlaty Zobacz posta
    Co do spalania niestety oszczędne to auto nie jest :/ Średnie spalanie w Krakowie na poziomie 7-8 litrów. Chociaż z drugiej strony wszystkie kompakty tyle palą, a mając porównanie choćby do Astry 1.6 IV 115km to dynamika jest na prawdę zadowalająca (dużo lepiej niż w Astrze) a Leon pali jednak mniej. Jak jadę spokojnie po mieście i nie śpieszę się to w graniach 6,5 ( z tym, że trzeba w to wliczyć dojazd do Krakowa z poza centrum). Normalna jazda miejska tak jak pisałem przedział 7-8 litrów.
    To jest kolejny przykład na to, że downsizing nie działa... Mi Swift po Warszawie przy dynamicznej jeździe pali okolice 8, przy spokojniejszej 7. Przy eko poniżej 7 dam radę zejść. Nie wiem jak korki w KRK ale w W-wie ostatnio nieciekawie - jak ktoś nie słyszał to ktoś z jednego mostu grilla zrobił...

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Niech Ci ktoś z komputerem aktywuje dzienne, po co zakładać jakie ledy...

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Uprawnienia umieszczania postów