Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: SEAT LEON 2 FL TSI

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Nie chce zakładać ledów. Tylko jak aktywuje dzienne to pewnie na światłach mijania i cholera trafi mocniejsze zarówki, ale pewnie będę zmuszony na to rozwiązanie

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

One moc mają normalną, tylko wyższe ciśnienie w bańce, przez co są mniej żywotne. Proponuje zrobić tak jak ja zrobiłem w Punto - długie na 30% mocy.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Da się to zrobić kompem czy trzeba jakiś moduł kupić ? Takie rozwiązanie było by idealne

Domyślnie

Spalanie jest zupełnie przyzwoite jak auto tej wielkości

Jeżeli zależy Ci na czymś więcej niż białych światłach do lansu po mieście, to nie baw się z żarówkami w żadne chińskie pseudo-xenononowe wynalazki, żadna dobra żarówka nie będzie mieć tak wyraźnie zafarbionej bańki niebiesko, bo to tylko zabiera światło. Naprawdę warte polecenia są Osram Night Breaker, wersja 90% lub 110% - jak już tam kasa pozwoli. Osobiście teraz mam włożone 110-tki, jest mała różnica na plus w stosunku do 90%, czy warto dopłacić - ciężko powiedzieć Aktualnie mają zrobione chyba ok. 15tys. km i świecą dalej.

Cytat Zamieszczone przez VectorOPC Zobacz posta
    Również polecam osramy, aczkolwiek nightbreaker'y dość szybko się u mnie skończyły. Niecałe 9 000km. Kupiłem kolejne Osramy z tym że model Ultra Life i jestem w 100% zadowolony.
    Może to były żarówki z pierwszych serii Night Breaker ? One rzeczywiście bardzo krótko świeciły, potem wyszła druga wersja Night Breaker Plus (oznaczenie NBP) i mają już lepszą trwałość Ciężko mi teraz dokładnie powiedzieć, ale wydaje mi się, że NBP90 wytrzymują mi z 30tys. km.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kudlaty Zobacz posta
    Da się to zrobić kompem czy trzeba jakiś moduł kupić ? Takie rozwiązanie było by idealne
    Najlepiej kupić moduł, bo on nie daje niższego napięcia, tylko działa w oparciu o timer i napięcie jest podawane z przerwami, przez co wygląda jak by świeciło na 30% mocy, a ciągle zachodzi efekt halogenowy. Oczywiście, nie jest to zgodne z naszymi przepisami, ale daje niemal identyczny efekt jak światła do jazdy dziennej.
    Cytat Zamieszczone przez KruQ Zobacz posta
    Jeżeli zależy Ci na czymś więcej niż białych światłach do lansu po mieście, to nie baw się z żarówkami w żadne chińskie pseudo-xenononowe wynalazki, żadna dobra żarówka nie będzie mieć tak wyraźnie zafarbionej bańki niebiesko, bo to tylko zabiera światło. Naprawdę warte polecenia są Osram Night Breaker, wersja 90% lub 110% - jak już tam kasa pozwoli. Osobiście teraz mam włożone 110-tki, jest mała różnica na plus w stosunku do 90%, czy warto dopłacić - ciężko powiedzieć Aktualnie mają zrobione chyba ok. 15tys. km i świecą dalej.

Może to były żarówki z pierwszych serii Night Breaker ? One rzeczywiście bardzo krótko świeciły, potem wyszła druga wersja Night Breaker Plus (oznaczenie NBP) i mają już lepszą trwałość Ciężko mi teraz dokładnie powiedzieć, ale wydaje mi się, że NBP90 wytrzymują mi z 30tys. km.
    Prawda jest taka, że Night Breaker też mają część bańki niebieską, ale daje to efekt białego światła. Żywotność jest oczywiście skrócona w stosunku do zwykłych żarówek, a cena bardzo wysoka, dlatego warto mieć oprócz tego światła to jazdy dziennej.

Jeżeli chodzi o Ultra Life'y, to one z kolei mają obniżone ciśnienie, co daje bardziej żółte światło, ale za to dużo większą żywotność.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Osramy także są zabarwione, ale jest różnica między delikatnym zabarwieniem: http://www.caramar.pl/3655-3750-larg...12v-60-55w.jpg, a czymś takim: http://sklep.motohid.pl/userdata/gfx...d11dc5ebab.jpg Dzienne rzeczywiście byłyby mocno wskazane do takich żarówek, podałem te przebiegi ale zapomniałem powiedzieć że mam dzienne

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Panowie polecicie kogoś w Krakowie kto taki moduł zamontuje ? Bo zdecyduje się chyba na te osramy i do tego dzienne z długich Dzisiaj do Leona wpadła końcówka wydechu. Wygląda niebo lepiej ! Wrzucę później zdjęcie.

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Tak jak mówiłem, końcówka robi niesamowitą robotę

Awatar Kudlaty
    Auto
    Seat Ibiza 6j 1.4

Domyślnie

Witam Wszystkich po długiej przerwie

Autko jest na sprzedaż, także jak by ktoś był zainteresowany to pisać/dzwonić. Nie mam żadnych tajemnic, na prawdę zadbany samochód. Nie miałem z tym autem żadnych problemów, na bieżąco serwisowane itp.

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-l...-ID6yIDl5.html

Moderator Awatar daboo
    Auto
    Złoty pociąg

Domyślnie

Wrzuc przy okazji na dzial 'bazar', powodzenia sprzedazy bo fajne autko

Uprawnienia umieszczania postów