Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Kawasaki Vulcan s 2016

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Robak Zobacz posta
    Wypowiadanie się a porównywanie motocykla do transita czyli prostopadłościanu na 4 kołach do wożenia towaru czyli de facto inteligentne, skryte szydzenie z tego motocykla( moim zdaniem nieuzasadnione) to dwie różne rzeczy. Każdy na forum może się wypowiadać na tematy jakie chce tylko musi być gotowy na krytykę do czego również mam prawo w tym przypadku ja.
    Na choppery mówi się kible, tak jak na snowboard parapety itd. i trzeba mieć na serio bardzo mało dystansu, żeby odbierać tak negatywnie moje wypowiedzi, jak ty. Kompletnie nie popieram ani twojej manipulacji innymi użytkownikami w zohydzanie mojej osoby, ani prowokowanie forumowej kłótni w tym temacie. Ja w to nie wchodzę.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Domyślnie

Witam Panowie,

właśnie się zastanawiam nad zakupem pierwszego motocykla do jazdy głównie w mieście.

Przymierzam się do Vulcana S (wygląda świetnie), ale mam dwie obawy:
    - po pierwsze będzie dla mnie za mały (mam 182 cm/90 kg),
    - po drugie będzie to zakup na krótko ze względu na średnią moc. Nie chciałbym za 1-2 sezony szukać innego motocykla.

Na co dzień jeżdżę 200 konnym, lekkim samochodem i boję się, że VULCAN nie będzie takim "wow" względem jazdy autem.
    Alternatywnie rozważam też zupełnie inny typ motocykla - Kawasaki Z900 - wizualnie też bardzo mi się podoba, ale boję się z kolei, że na pierwszy motocykl to za dużo i będę się bał jeździć nim dynamicznie.

Na początku kwietnia w Poznaniu jest Motorshow - zamierzam się wybrać i poprzymierzać.

joker5513 - czy mógłbyś napisać kilka słów jakie są Twoje odczucia względem moich wątpliwości?

Pozdrawiam
    MD

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Vulcan s ma 3 rodzaje ustawień kanapy kierownicy i podnóżków. Mi przy 175 cm pasuje wariant średni więc zmieścisz się na pewno. Ja samochód mam 100 konny więc dla mnie jest wow. Powiem tak - przyspieszenie do 150 km/h jest w moim odczuciu super, zwłaszcza gdy korzystasz z górnego zakresu obrotów. Jednak nie jest to pożeracz autostrad - vmax to licznikowe 183km/h i powyżej 150 wiatr już konkretnie napiera (nawet z szybą).

Z900 to już ponad 120 KM i na pierwsze moto bym go jednak nie polecał. Niby wmówisz osobie że będziesz rozważny, ale rękę będzie aż świerzbić do odkręcania Powiem tak - jeżeli będziesz jeździł sam i po drogach krajowych to jak najbardziej polecam Vulcana. Jeżeli planujesz jeździć z pasażerką autostradowo bierz coś mocniejszego Mi póki co na początku drugiego sezonu mocy jeszcze nie brakuje.

Domyślnie

Dziękuję z odpowiedź, wybiorę się na targi do Poznania i podejmę ostateczną decyzję.

Pozdrawiam
    MD

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Kolego MD_ - to się po przymierzałeś do Kawasaki na Motor Show co? Dla mnie to dramat że tak znane marki nie wystawiają swoich stoisk na takich imprezach.

Uprawnienia umieszczania postów