Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Mercedes-Benz W124 230CE '90 Almandinrot Metallic

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Alfa Romeo 166 2.4JTD '03, Daewoo Espero 16V '98, Mercedes-Benz W124 230CE '90

Domyślnie Mercedes-Benz W124 230CE '90 Almandinrot Metallic

Trochę mi zajęło zebranie się za założenie tematu, ale jest:

Przedstawiam mojego Benza W124 Coupe.
    Samochód z 1990 roku, silnik 2.3 R4, 132KM na mechanicznym wtrysku.
    Wyposażenie w sumie podstawowe, nawet z tyłu szyby na korby
    Blacharsko bardzo dobrze, podłoga zdrowa i nieruszona, do lakierowania dwa tylne błotniki i dach ( na lewym błotniku wgniotka, na prawym i dachu schodzi lakier bezbarwny - ewidentnie był czymś oblany, dlatego zszedł).

Zawieszenie dosyć luźne, tak samo jak układ kierowniczy - to i lakierowanie to plany na najbliższą przyszłość.
    Wnętrze w porządku, drewno obok lewarka i na prawych drzwiach pęknięte. Fotel kierowcy przedarty i zaszyty "profesjonalną" łatką.
    To tyle jeśli chodzi o wady.

Samochód został sprowadzony do Polski w 2014 roku i wstawiony do garażu. Nikt w Polsce nim nie jeździł, dopóki go nie kupiłem w czerwcu 2016r. Przez to we wnętrzu czuć trochę wilgocią - co się dało, to wyciągnąłem i wyprałem, resztę czeka ozonowanie. Jeśli to nie pomoże, będę myślał dalej.
    Silnik pracuje cichutko i aksamitnie - nie sądziłem że R4 może tak pracować, porównywalnie z R6 - bez cienia przesady!
    Mocy nie ma dużo, ale do niedzielnej relaksacyjnej jazdy w zupełności wystarcza. Pewnie że wolałbym 300CE-24V

To co jest na samochodzie niezgodne z fabryką, a potwierdzone dokumentami:
    -sprężyny obniżające H&R -40mm,
    -spoiler tylny Kamei,
    -Lampy tylne Hella Black,
    -Blenda tylnej klapy Hella Black,
    -dystanse tylnej osi 10mm.

Była też końcówka wydechu w stylu DTM firmy FOX, ale wyleciała prędko. A jako że w zderzaku wycięcie już było, to wymodziłem swoja własną końcówkę korzystając z tego co miałem na stanie. Szału nie ma, ale wygląda o niebo lepiej niż z tą rynną.

Zakupu tego auta nie planowałem. Byliśmy oglądać maszyny drogowe u jednego Pana, który miał dosyć sporych rozmiarów halę z tym sprzętem. Musiał nas na chwilę zostawić samych, żeby coś załatwić i skwitował to słowami: "ja muszę jechać, pooglądajcie sobie te sprzęty, może coś znajdziecie jeszcze". No i znalazłem kącik z samochodami, a pośród nich zakurzone C124 Dogadaliśmy się i jest.

Jazda nim jest czymś nie do opisania. Czysty relaks, silnika prawie nie słychać, mimo sprężyn auto płynie po drodze, klimat jak się patrzy.
    Jestem zakochany w nim

Koniec pisania, tutaj kilka zdjęć:

Grrr, proszę władnych o zmianę nazwy tematu: zamiast Almandin Rot, dajcie Almandinrot Metallic. Z góry dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Kecaj ; 23-10-2016 o 19:06 Powód: Zmiana nazwy tematu
    WRC is for Boys. Group B was for men.
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Give me back the eighties!

BMW E32 730i V8 Calypsorot Metallic
    /
    Alfa Romeo 166 Grigio Patrizia /Mercedes-Benz W124 230CE Almandinrot Metallic
    ex Opel Frontera A Sport, BMW E36 Coupe

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Grarulacje

Też kiedyś posiadałem W124 i wiem że to auto ma "to coś". Mój jednak był wyjątkiem potwierdzającym regułę o niezawodności tychże samochodów. Co ciekawe rodzicom zanim go odziedziczyłem służył wiernie 8 lat. Nie zarabiałem wtedy zbyt dużo i ciągłe awarie zmusiły mnie do sprzedaży. Dzisiaj żałuję bo poszedł za naprawdę psie pieniądze a można go było zostawić i porządnie wyremontować

Twój pięknie się prezentuje, wnętrze nie zużyte i w takim samym kolorze i wzorze co mój Jeżeli blacha zdrowa to konserwuj podwozie i śmigać

Sprzedaj BMW i dopieść tego gagatka

Awatar Kecaj
    Auto
    BMW E32 730i V8 '94, Alfa Romeo 166 2.4JTD '03, Daewoo Espero 16V '98, Mercedes-Benz W124 230CE '90

Domyślnie

Prędzej będę rowerem do roboty jeździł, niż sprzedam BMW
    Oboje będą się obok siebie dobrze prezentować i będą równolegle ze sobą współistniały Jednak E32 jest dla mnie wyjątkowe i to ono będzie to naj

/

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Fajne autko, tylko środek (luksusowy) nie współgra z wyglądem zewnętrznym (sportowy).
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Kecaj
    Auto

Domyślnie

To co proponujesz? Drewno okleić folią karbonową, kierownicę zamienić na RAID 32cm, wrzucić kubełki z 5cio punktowymi pasami?

/

Auto
    Toyota LC V8 '15 / Honda Forza '15 / Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI Titanium '16

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Fajne autko, tylko środek (luksusowy) nie współgra z wyglądem zewnętrznym (sportowy).
    Środek byłby luksusowy w skórze i automacie, tu masz tkanine + manual.
    Jak dla mnie pasuje. Poza tym już nie przesadzajmy z tym sportem, to auto klasy GT a nie HH

Awatar Kecaj
    Auto

Domyślnie

Dobrze gada, polać mu!
    Z całym moim uwielbieniem dla skórzanej tapicerki tamtych lat, w W124 idealna jest tkanina w kratę, na którą choruję

/

Awatar NovemberYankee
    Auto
    Passat 1.8 TSI / Soul 1.6 GDI

Domyślnie

Zazdroszczę Ci tego auta ogromnie - W124 coupe to mój drugi ulubiony klasyczny Mercedes, zaraz po SEC560, ale takiego jak Twój, zwłaszcza w kolorze Nautikblau i ze skórą w środku brałbym bez zastanowienia. Te samochody zdecydowanie mają w sobie "to coś", był co prawda czas, że zaczęły dostawać się w niepożądane ręce "dresów", ale obecnie kojarzą się już tylko dobrze i gdy widzę taką maszynę na ulicy, to prawie zawsze jest pięknie zadbana i widać po nich rękę pasjonata. Swoją drogą masz świetną lokatę kapitału, bo obecnie te Merce idą cenowo już chyba tylko wzwyż.

Awatar Kecaj
    Auto

Domyślnie

Wg. mnie ciężko porównywać C126 i C124, bo są po prostu inne. Nie ukrywam, że gdybym miał wybierać, też wybrałbym SECa, ale nie o to chodzi tutaj. Tu chodzi o cieszenie się tym co się ma, a nie narzekanie, że mogłoby być lepiej.

A jazda nim jest taka uspokajająca, że jest to aż nie do opisania i przeciętnemu człowiekowi ciężko w to uwierzyć
    Wg. mnie samochód bliski ideałowi, jeśli chodzi o całokształt tej lepszej strony motoryzacji

/

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    Mocy nie ma dużo, ale do niedzielnej relaksacyjnej jazdy w zupełności wystarcza.
    Te auta są tak uspokajające, że nawet 200D daje radę z drugiej strony - z tego powodu mój będzie szedł na sprzedaż.

Gratuluję egzemplarza. Szkoda, że ma braki w wyposażeniu, ale dzięki aftermarketowym dodatkom wygląda jakby został żywcem wyciągnięty z pierwszej połowy lat 90-tych, brakuje tylko czarnych blaszek

Uprawnienia umieszczania postów