Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Potrzebna garść informacji

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    Brałbym diesla (uważam, że bardziej pasuje taka charakterystyka silnika do tego typu auta). Tym bardziej, że tylko w 50% korzystałbyś z niego w mieście, więc z DPF nic nie będzie się działo. No i koszty paliwa o 30-40% mniejsze.
    A dlaczego odpadł C-Max?
    C-Max jest bardzo fajnym autem, ale w porównaniu z C4 ma niezbyt ładny środek, mało przestrzeni i ogólnie mało bajerów. W dodatku 1.5 EcoBoost ma jakiś dziwny automat i dziwne przełożenia. Auto wyje, nie jedzie i dużo spala. Diesel nie ma automatu w ogóle w wersji Titanium, więc odpada.

Co do wyboru diesla w C4, to jednak ma trochę minusów: klekot, wolniejsze nagrzewanie się, większe koszty utrzymania, wyższa cena zakupu, no i... 1.6 THP ma 8,5 do setki :-)

Urodził mi się też pomysł na prawie nowego Espace Initiale 1.6 TCE 200 lub 1.6 dCi 160. Filozofia tego auta jest całkowicie inna.
    C4 to przestrzeń, ogromna szyby - przednia, boczne, można zamienić się miejscami z kierowcą bez wysiadania z auta :-)
    Espace natomiast, to małe szyby, siedząc z przodu ma się wrażenie jazdy komfortowym SUVem, bardzo zabudowany. Kuleje przez to praktyczność - środkowa konsola jest piękna, ale miejsce na kubki to pomyłka, dodatkowo w drugim rzędzie oparcia nie mają regulacji pochylenia oparć, a trzeci rząd jest bezużyteczny. Natomiast dzięki 4control i przełożeniu kierownicy, zwinność tego auta jest niesamowita. Przy parkowaniu czułem się jakbym parkował Pandą.
    Ostatnio edytowane przez test1uci ; 09-02-2017 o 11:14
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

W zakladanym budżecie? To co z nim nie tak?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Omijaj 1.6 THP, oni nadal nie uporali się z tym silnikiem i nadal jest to loteria co trafisz. Jedyny THP który jest niemal bezproblemowy to ten o mocy 270 KM. W Peugeot tylko HDi lub PureTech.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

Awatar VectorOPC
    Auto
    Opel Astra G

Domyślnie

Jak wyżej, THP to złom.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Co do wyboru diesla w C4, to jednak ma trochę minusów: klekot, wolniejsze nagrzewanie się, większe koszty utrzymania, wyższa cena zakupu, no i... 1.6 THP ma 8,5 do setki :-)
    Zawsze możesz dokupić ogrzewanie postojowe i nie będzie problemu z nagrzewaniem i aż takim klekotem (uważam, że HDi są bardzo ciche w porównaniu z konkurencją ). Chociaż nie ukrywam, że bardzo cenię sobie ciszę w Fordzie przy turbobenzynie.
    Co rozumiesz przez "większe koszty utrzymania"? Jak dla mnie drożej wychodzi utrzymanie benzyny niż diesla (głównie przez koszty paliwa).

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

serwis diesla jest droższy
    diesel jest bardziej czuły na jakość paliwa
    diesel jest bardziej skomplikowany i szybciej może się rozlecieć (nie dotyczy THP - HDi? ;-))
    obecnie robię około 17,5 kkm rocznie, być może dojdzie do 20 kkm, co nie zmienia faktu, że to nie są aż tak duże przebiegi, aby zrekompensować inne minusy.
    w dodatku, to diesle mocno trują i śmierdzą, czuję że się duszę jak wdycham spaliny.
    W każdym razie, jeżeli chodzi o PSA, to chyba faktycznie wybiorę diesla, bo PureTech jest za słaby, a THP faktycznie odstrasza.

czy wiadomo coś na temat trwałości 1.6 dCi 160 i 1.6 TCE 200 ?
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Nie wiem czy nie poczekać jednak na nowego 5008. Spodobało mi się wizualnie to auto. Chętnie przetestuje 3008 najpierw.

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

1.6dci lataja m. in. W dostawczakach - to mniejszy 2.0dci - bardzo fajny silnik. 1.6/200 za krotko jezdza poki co choc znajdzie sie pewnie ktos kto napukal 200tys.

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Jestem w lekkim szoku, ale wygląda na to, że mój faworyt - Citroen C4 Grand Picasso chyba odpadnie. Zabrałem żonę na jazdę próbną i stwierdziła, że ma zbyt plastikowe wnętrze, za twarde fotele i zegary za daleko. Oczywiście porównywała z Golfem. No cóż, nie mogę nie przyznać jej racji, aczkolwiek dla mnie nie jest to aż tak znaczące, szczególnie, że ilość plusów jest moim zdaniem miażdżąca.
    Jeździliśmy też Espacem i bardzo się spodobał, ale brak ustawienia pochylenia oparć w drugim rzędzie jest trochę niepokojący.
    Chcemy jeszcze zobaczyć 3008 (w kontekście nowego 5008, którego jeszcze nie ma w salonach) oraz Volvo XC60, który mojej żonie się bardzo podoba, a z mojego punktu widzenia jest totalnie niepraktyczny.

Uprawnienia umieszczania postów