Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Toyota Aygo 1.0 X-Play '15

Auto
    Toyota LC V8 '15 / Toyota Aygo '15 / Honda Forza '15

Domyślnie Toyota Aygo 1.0 X-Play '15

Cześć,

W ramach rozruszania forum kolejny temacik zakładam o moim obecnym roboczo-wozie.
    Auto od nowości w firmie, ponieważ miało stłuczkę musiałem nim chwilę pojeździć zanim warsztat nie ogarnął spraw związanych z autem zastępczym i częściami.
    Dlaczego temat? Bo auto na tyle zyskuje przy bliższym poznaniu, że na razie zostaje u mnie

Podstawowe info w punktach
    - silnik 1.0, 69 KM, 3 cylindry
    - nadwozie 3d, kolor biały
    - produkcja 2015
    - auto jak przejmowałem miało 33k km przelotu (koniec listopada 2016), teraz prawie 38k km

Wyposażenie:
    - klima manual
    - stacja multimedialna z ekranem 7" kolorowym i kamerą cofania
    - 4 głośniki do radia
    - elektryka pełna
    - komputer pokładowy
    - centralny zamek
    - ogranicznik prędkości
    - ESP / ASR (dwa najmniej używane systemy w tym aucie )

Dlaczego auto na razie sobie zostawiam? Powodów jest kilka. Najbardziej prozaiczny: czekam cierpliwie na obecny rok i debiuty kolejnych aut elektrycznych. Kolejny zakup dla mnie do pracy będzie na 95% elektryczny. Poza tym do kwietnia zastanawiam się co zrobić z LC.

Pomijając powyższe krótka charakterystyka Aygo in plus:
    - auto przestronne z przodu, przednie fotele są BARDZO wygodne, mimo zintegrowanych zagłówków
    - samochód ma zmyślnie zestrojone zawieszenie: jest komfortowo i miękko, czyli tak, jak lubię gdy jadąc pracuję
    - stacja multimedialna: po połączeniu telefonu (iPhone SE w moim przypadku) cala książka telefoniczna ląduje w samochodzie, gdy przyjdzie na telefon SMS można go również odczytać na ekranie auta - bardzo wygodne i praktyczne (oraz bezpieczne - nie trzeba szukać telefonu), do tego zestaw BT jest, jak na wyciszenie auta, bardzo dobrej jakości a i 4 głośniki wydają z siebie zadziwiająco dobre dźwięki
    - dynamika silnika w niskim zakresie obrotów, podczas jazdy po mieście jest... w porządku. Nie ma problemu aby trzymać tempo jazdy W-wy i okolic przy zmianie biegów przy 3'000 rpm, powyżej robi się głośno i... niewiele szybciej. Czyli nie warto. Lekko pracuje też sprzęgło i skrzynia biegów, aczkolwiek ta druga nie lubi pośpiechu. Brakuje jej wtedy precyzji.
    - SPALANIE. Jak pewnie pamiętacie, nie lubię tankować. W związku z tym za pierwszym tankowaniem, gdy okazało się, że zbiornik ma tylko 35 litrów byłem poirytowany i gotowy oddać Aygo komukolwiek z firmy. Musiałem jednak pojeździć chwilę (oczekiwanie na likwidację szkody) i... jednak nie trzeba tankować zbyt często. Spalanie największe jakie miałem to 5,8 l / 100 km. Dzisiaj tankowałem w Piasecznie i przez Warszawę jechałem do Mińska Mazowieckiego w ciągu dnia. Korków nie było, ale bardzo pusto też nie. Wynik? 4.2 l / 100 km. Nie, nie powodowałem korków, zwykła, normalna jazda, możliwie płynna.
    - rozmiary - ogólnie nie lubię strzelać z armat do wróbli i uważam, że jeżeli jeżdżę sam to nie potrzebuje do tego wielkiego auta, stąd rozmiar Aygo mi nie przeszkadza, a doceniam łatwość parkowania / przemieszczania się po mieście. Nie jest to Smart, którego można w poprzek zaparkować ale też nie jest trudno znaleźć kawałek miejsca do zostawienia auta.

Wady? Są, bo muszą być.
    - nie ma czym wyprzedzić i trzeba myśleć (to akurat dobrze, gorzej, że nie ma tak zwanego zapasu)
    - wyciszenie jest słabe, w ramach porządków w garażu po przeprowadzce znalazłem maty wygłuszające (chyba jeszcze z czasów Grand Vitary), ale czy zbiorę się do wyklejenia drzwi / tyłu auta czas pokaże. Miejsce jest, materiał jest, kwestia chęci / czasu.
    - opony... letnie się skończyły (jedna była dziurawa i napełniona zestawem naprawczym, dwie się okazały przecięte na rancie, pewnie też czymś z okolic budowy), także czeka mnie zakup, jak w kwietniu się okaże, że autem jeszcze pojeżdżę to kupie jakieś czarne alufelgi do letnich gum. Teraz problem drugi, czyli opony zimowe które dostałem "gratis" do auta od dealera. Semperit Master-Grip 2 bodajże. Strasznie głośne.
    - otwieranie bagażnika (otwiera się tylko szyba z tyłu, ale jest duża) jest tak "przemyślane", że nie da się tego przy obecnej pogodzie zrobić w sposób niebrudzący - trzeba nacisnąć przycisk a następnie pociągnąć szybę za uchwyt tak wyprofilowany, żeby zbiera cały syf zza auta.
    - auto ogólnie brudzi się mocno - to co leci spod przednich kół ląduje na bocznych szybach i ogranicza widoczność w lusterkach, może jakieś chlapacze chociaż minimalne ogarnę
    - druga strona komfortowego zawieszenia jest taka, że trzeba mocno uważać podczas zjeżdżania z wyższych krawężników. Auto ma niezbyt wielki prześwit, miękko resoruje i zdarzyło mi się parę razy przyłożyć spodem o krawężnik.

Jak będzie pogoda to zrobię jakieś fotki, na razie mija się to z celem

Awatar QbaKuba
    Auto
    18 metrowy Mercedes

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta

Kolejny zakup dla mnie do pracy będzie na 95% elektryczny.
    Hehehe, ta, jasne

Semperit Master-Grip 2
    Na Jettcie mam Semperit Speed Grip, również głośne. Taki typ, ale tanie i nieźle się sprawują.

Auto

Domyślnie

Oj taki jest plan, proszę go nie torpedować w zalążku

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Auto
    A8 4.2 TDI

Domyślnie

W wypożyczalni mam 4 szt. w identycznej konfiguracji X-Play + X-Touch i nie mogę złego słowa na Aygo'lota powiedzieć. Auto bardzo się podoba kobietom, mężczyźni z początku podchodzą sceptycznie by z czasem stwierdzić, że auto jest ok. W mojej opinii dla 1-2 osób do poruszania się po mieście najlepsze auto. Co ciekawe Aygo niszczy konkurencje nie tylko wyglądem ale również ceną.

Auto

Domyślnie

Właśnie, cena.
    Moja sztuka kosztowała 37'200 zł brutto.
    Wygląd jest dyskusyjny, nie wszystkim się podoba. Ja widziałem białą z czarnym dachem, czarnymi lusterkami i czarnymi alufelgami. Wyglądała na prawdę ok.

- - - Aktualizacja - - - -

I jeszcze jedna ciekawostka.
    Dwa zdjęcia, dwa auta. Największa oraz najmniejsza Toyota z dostępnych w PL.
    Oba przedstawiają... tylne logo producenta.

KLIK Aygo
    KLIK LC

Awatar QbaKuba
    Auto
    18 metrowy Mercedes

Domyślnie

Tak samo uj... ubrudzone? :P

Przynajmniej nie mają manii wielkości i znaczek nie ma pół metra szerokości.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Kanarek ;-)

Domyślnie

Z tym spalaniem to żeś popłynął, podobne bajki słyszę od fanatyków gulfów w tedeiku, że im max 5 palą w mieście
    Fabbrica Italiana di Automobili Torino

Auto

Domyślnie

Agent chcesz foto / filmik z komputera pokładowego?
    Płynność jazdy przychodzi z doświadczeniem i dojrzałością - Ciebie też to czeka, cierpliwości.
    Podpowiem też, że z czystej ciekawości sprawdziłem - komputer okłamuje o 0,3 l / 100 km. Czyli 4,2 na wyświetlaczu daje 4,5 w rzeczywistości.
    Druga strona medalu jest taka, że w 2 pracujące dni stycznia przejechałem ponad 300 km

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Kanarek ;-)

Domyślnie

Ja 1. stycznia zrobiłem równe 200 km po samym Olsztynie. Pożycz mi ten cud techniki na jeden dzień na olsztyńskie korki i "inteligentny system sterowania ruchem" i jeśli mi spali 6 L na setkę to go od Ciebie biorę, nawet gazu już nie będę wstawiał
    Fabbrica Italiana di Automobili Torino

Auto

Domyślnie

Ogarnij sobie auto na jazdę próbną dłuższą. Jak Aygo było "w firmie", pracownik mieszkał w samym centrum W-wy i jeździł tylko po niej. Nie wiem czy w Olsztynie są większe korki niż w Warszawie oraz czy sygnalizację ustawiał większy kretyn niż tutaj, ale ile razy "wizytowałem" auto tak ani razu nie było na kompie większego spalania jak 6,2 l / 100 km.
    To po prostu mało pali. Albo jest zepsute

Uprawnienia umieszczania postów