Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Kia Stinger GT | NEWS

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Kia Stinger GT | NEWS

Just another random guy driving random cars around random places.

Auto
    VW Passa B5

Domyślnie

Jestem w szoku. Piękna ta nowa KIA. Tylko we wnętrzu dopatrzyłem się podobieństw do.... nowych modeli Mercedesa

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Bardzo fajny, śmiały projekt. Oby tak ten samochód rzeczywiście finalnie wyglądał. I choć widać inspirację Mercedesem, wnętrze również zdecydowanie przypada mi do gustu. A gdyby tak można było je mieć bez tego odstającego tableta, to już w ogóle super.

Ten mocarny silnik V6 to będzie jedyny motor do tego modelu? Nic "normalnego"?

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

2.0 T-GDI ma podobno być jeszcze.

Awatar NovemberYankee
    Auto
    Passat 1.8 TSI / Soul 1.6 GDI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hondacbr11 Zobacz posta
    2.0 T-GDI ma podobno być jeszcze.
    W przypadku którego również, nie ukrywajmy, jest czym pojechać Bardzo cieszy mnie natomiast inna rzecz - że konstruktorzy Kii postanowili nie bawić się w tak modne obecnie hybrydy czy inne alternatywne źródła napędu, tylko jako flagową jednostkę zapakowali do samochodu porządne V6 i przenieśli napęd na tylną oś. Jestem bardzo ciekawy wrażeń z jazdy, bo wszystkie dotychczasowe auta z Korei były raczej mdłe, zwłaszcza gdy chodzi o układy kierownicze - ale myślę, że dobrą zmianę przyniesie tutaj podkupiony z BMW M pan Biermann i nowa limuzyna powinna śmigać jak niemiecki samochód.

Swoją drogą zastraszające, jakich czasów dożyliśmy, koreańskie samochody potrafią być już nie tylko poprawne i bezawaryjne, ale też po prostu fajne i emocjonujące. Co więcej, osobiście kupiłbym to auto dla samej nazwy, "Stinger GT" brzmi złowrogo i w dobie grzecznych nazw typu "Bluemotion" fajnie pochwalić się, że jeździ się "Stingerem"... nawet, jeżeli teoretycznie to tylko Kia.

Awatar dżony
    Auto
    Mitsubishi Space Star

Domyślnie

Nie wiem jak Kia to robi, ale nawet auto, które na zdjęciach ukazujących detale wygląda ciekawie, jako całość no nie robi na mnie wrażenia.
    Inna sprawa, że kierunek mi się podoba, jak chcą wejść do klasy wyższej to skupiają się na technicznych aspektach jak mocny, duży silnik czy RWD, a nie na obwieszaniu zwykłych aut świecidełkami jak robi to Citroen z DS.
    Nazwa też przyjemna

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

I brzmi bardzo podobnie do Singer

Co nie zmienia faktu że wygląda fajnie, będzie ciekawą alternatywą, ale jednak przy bliższym poznaniu wygląda jak zlepek wszystkiego co mają do zaoferowania konkurencji w jedną całość.

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta

Domyślnie

Mam trochę mieszane odczucia co do kwestii wyglądu tego wozu... przód jest ok, tył wygląda ciekawie i nasuwa skojarzenia z Maserati. Tylko na cholerę te tylne światła zachodzą tak daleko na błotniki? To wygląda dziwnie, no i zakończenie bocznych szyb i słupek c ewidentnie przejęte z Optimy.

Wnętrze do mnie nie przemawia, taki misz-masz tam panuje. Środkowe nawiewy wyraźnie inspirowane Mercedesem i coś co mnie szczególnie razi - sterczący tablet. :/

Technicznie zapowiada się interesująco, ciekawe jak będzie z wrażeniami z jazdy bo do tej pory Koreańczycy nie mieli się zbytnio czym pochwalić jeśli idzie o osiągi i prowadzenie. Ciekawi mnie też masa własna tego Stingera.

Co do nazwy, to mi się momentalnie skojarzyła ze Stingerem z GTA Vice City lub właśnie Stingerem GT z GTA V... Albo grałem za dużo w GTA i tylko mnie się takie skojarzenie nasunęło (), albo panowie z Kii też grali, lubią i się zainspirowali .

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Auto
    BMW F20 118i '12

Domyślnie

Koncepcja auta bardzo fajna - podoba mi się, że stawiają w takim aucie mocno na napęd i oferują mocne 6 cyl. w połączeniu z RWD i w miarę praktycznym (miejmy nadzieję) nadwoziem. Super, że nie ma ogranicznika prędkości (choć wiem, że to tylko numerek, a v-maxa jak już to osiągniemy kilka razy w życiu auta dla zabawy, ale zawsze to jakiś wyróżnik i pokazuje, że konstruktorzy nie chcą sobie zakładać sztucznych kagańców).

Teoretycznie dokładnie na coś takiego chętnie bym zmienił auto w tym roku, ale niestety stylistycznie to jednak nie moja bajka. O ile jeszcze z przodu ok - nie mam większych zastrzeżeń, to już tył, a w szczególności te wąskie lampki idące do przodu i wnętrze zupełnie mi nie pasują. Szkoda, bo pewnie będzie to niezła oferta, szczególnie jeśli chcą realnie konkurować z A5, czy 4 GC, które jak dla mnie stylistycznie są super i jedyne czego się mogę przyczepić, to że są jednak może czasami zbyt grzeczne. No, ale zobaczymy jak będzie ten Stinger wyglądał na żywo, no i jak będzie wyceniony .

Awatar Grey
    Auto
    Zoom-Zoom 3 1.6 MZR Active

Domyślnie

KIA zrobila powazny blad nie nazywajac tego modelu Optima i nie wypuszczajac go zamiast obecnej Optimy, wtedy mogliby naprawde namieszac w segmencie Passata dokladajac dodatkowo slabsze motory i diesle oferujac jednoczesnie najmocniejsze V6 w odmianie GT. Czasem mi sie wydaje, ze producenci miedzy soba sie dogaduja aby jeden ponad reszte nie wybil sie jakos naprawde ponad miare.
    Jak dbasz o swój samochód, tak dbasz o swoją żonę.

Uprawnienia umieszczania postów