Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Peugeot 308 SW 1.6 blueHDi 120 KM Allure+

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeździłem 3008 z 1.2 130 ze skrzynią manualną i nie miałem z nią żadnego problemu.
    Klimy automatycznej używam bardzo rzadko, najczęściej mam nastawiony pierwszy bieg i zadaną temperaturę (w lato to 23'C), inaczej po kilku dniach mam załatwione gardło i nierzadko również zatoki.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Toyota LC V8 '15 / Honda Forza '15 / Ford Tourneo Courier 1.5 TDCI Titanium '16

Domyślnie

Problem skrzyni biegów "naprawiony".
    Zacząłem się do przełączania biegów przykładać i wykonywać tę czynność zgodnie ze sztuką a nie "na odpie.dol się", czyli 1/3/5 ruchem ramienia a 2/4/6 ruchem nadgarstka. Przy precyzyjnym operowaniu lewarkiem jako-tako to działa. Do skrzyni z SSS czy GT86 nadal mamy lata świetlne ale przynajmniej nie haczy.

Spalanie z dwóch najgorszych dni w W-wie i okolicach, czyli z ostatniego piątku i dzisiejszego poniedziałku wyniosło 5,0 l / 100 km przy średniej prędkości raptem 30 km/h - przy moim wykorzystywaniu obwodnicy oraz dojeżdżaniu spod miasta jest to wynik wręcz dramatycznie niski (chociaż dojazdy w poniedziałki i w piątki niczym się od korka w W-wie nie różni).

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

Jazda jak za darmo.

Auto

Domyślnie

prawie, wyglada na okolice 950 km za 250 PLN brutto (tankuję ten lepszy gnój).

Auto

Domyślnie

Dzisiaj kolejny raz "Pepikowo" miałem, więc kolejna trasa, tym razem dotartym autem.
    Auto przy 170 km/h przestaje przyśpieszać a zaczyna dostojnie nabierać prędkości.
    Ruch był duży, ale trafił się krótki pusty odcinek lekko z górki i licznikowo 199 km/h się pojawiło przy około 3200 rpm.
    Nie traktuję powyższego jako wady, chip to skoryguje.
    Jak na moc / pojemność dynamika jest na prawdę ok, wręcz nadspodziewanie dobra.

Hałas. Dzisiaj było rano względnie bezwietrznie. Poziom hałasu przy 170 km/h jest REWELACYJNY. Cisza i spokój. Słychać lekko lusterka i silnik.
    Stabilność również nie pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak hamowanie z wyższych prędkości.
    Spalanie przy tej prędkości to około 7,5-8 l / 100 km.

Obiecałem sprawdzić układ kierowniczy / zawieszenie na zakrętach.
    Sprawdziłem.

Zawieszenie, jak pisałem wcześniej, jest raczej z tych sprężystych, ale nie sztywnych. Komfortu jest sporo, ale to raczej poziom VAG'a niż Citroena C6. Na łuku auto jest neutralne, delikatnie podsterowne, ale... z tyłu wyczuwam belkę skrętną. Na granicy przyczepności przy minimalnej nierówności (np. dylatacja) tył jest mało stabilny.
    Ogólnie zawias potrafi dać frajdę i... dobrze Potestuję jeszcze auto jak będzie cieplej (letnie opony przy temperaturze 2 stopni to średni pomysł na szukanie granic w zawieszeniu).

Układ kierowniczy ma pewien mankament. Nie potrafię tego dokładnie opisać, ale wrażenie jest takie, że zmienia się siła wspomagania wraz ze wzrostem prędkości w łuku i jest krótki moment utraty jakichkolwiek informacji co się z kołami dzieje. Nie znaczy to, że normalnie wiadomo dużo. Coś tam jest przekazywane, ale niezbyt wiele. Jest ok do spokojnej oraz dynamicznej jazdy, ale na granicy jest raczej słabo.

Podsumowując: jak zawieszenie jest bardzo przyjemne (względem Swifta Sport) tak układ kierowniczy jest znacząco gorszy, ale akceptowalny.

Reflektory: jak to LED'y, świecą ładnie i jasno, ale bardzo krótko.
    Ostatnio edytowane przez Driv3r ; 20-04-2017 o 20:23

Auto

Domyślnie

W komplecie brać francuska.
    Biała perła jest koszmarna do domycia.
    Pug ma miesiąc a nie byłem w stanie domyć zwykłym szamponem początku przednich drzwi oraz tylnego zderzaka - ogrom czarnych kropeczek z asfaltu :/

Ostatnio edytowane przez Driv3r ; 07-05-2017 o 11:08

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Gratki. 308 to jedno z fajniejszych aut w klasie. Szkoda że bocian pod maską ale jak mus to mus. Dobrze żebyś zrobił jakąś powłokę na lakier póki jeszcze jest w dobrym stanie. Jak masz swoją myjkę ciśnieniową to mycie po tym nie robi problemu. Asfalt to norma ale niestety na białym się odznacza. Łatwo go usunąć odpowiednią chemią.
    Więcej fot by się przydało.

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Driver kup Prickbort'a na smołę. Ewentualnie AdBL tar&glue remover.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

Uprawnienia umieszczania postów