Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Fiat 124 Spider Lusso | TEST

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie Fiat 124 Spider Lusso | TEST

Just another random guy driving random cars around random places.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Szkoda, że cena Fiata jest wyższa niż Mazdy. Być może inaczej się nie dało, bo w innym przypadku 124 mógłby na serio mocno podbić rynek.
    Nie wiem, czy ktoś patrzył na cenę Abartha, która jest kosmiczna, albo mówiąc łagodnie, mocno premium :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar Robert_PL
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Nie wiem, czy ktoś patrzył na cenę Abartha
    Ja patrzyłem i stwierdziłem, że za cenę Abartha 124 Spider ze wszystkimi opcjami to ja wolę jednak Giulię Veloce.
    Niezależnie od tego oba roadstery są świetne, niedawno miałem okazję widzieć się z Abarthem i na żywo robi niesamowity show. Brzmienie wydechu Record Monza też mi się bardzo podobało. O tym, że wszyscy za nim odwracali głowy nawet nie trzeba wspominać.

Mazdę również na żywo poznałem i jednak bardziej odpowiada mi Fiat/Abarth. Jeśli chodzi o wnętrze, to wydaje mi się że Mazda nie ma brązowej deski rozdzielczej i tapicerki jak Fiat w wersji Lusso. Z kolei Abarth ma wnętrze wykończone alcantarą, czego również w Maździe nie widziałem. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś w tej kwestii oświeci.

"Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki."

Awatar szymon1984
    Auto
    MX-5 2.0 6MT / Golf 1.4 TSI DSG

Domyślnie

Mimo całej sympatii do tego modelu Fiata uważam, że jest po prostu za drogi.
    Ja wolę jednak charakter MX-5, za wolnossący motor, mechaniczną szperę i której nadwozie z wnętrzem jest dla mnie stylistycznie bardziej spójne.
    Przyznam, że chętnie bym przetestował 124 Spider w wydaniu Abartha, ale cena tego auta zwala z nóg i każe rozejrzeć się za czymś lepszym w tych pieniądzach.

Co do braku podgrzewanych lusterek - przypuszczam, że to po prostu niewiedza autora i są one grzane razem z tylną szybą - tak, jak w mazdzie. Jeśli jest inaczej, zwracam honor, a producentowi każę się popukać w czoło.

Robert_PL - alcantara w MX-5 jest możliwa - w akcesoriach mazdy masz poszycie deski rozdzielczej, boczki drzwi, czy mieszek skrzyni biegów. Kosztuje to jakieś nienormalne pieniądze, ale można zamówić.

Uprawnienia umieszczania postów