Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Ford S-MAX Vignale 2.0 TDCI 180 AWD Powershift | TEST

Awatar superuser
    Auto
    Chrysler 300C 5.7 V8 + T&C 3.8 V6

Domyślnie

"pływające VANy, palące po 20l/100km"
    Sorry, ale utknąłeś w latach 90tych jeśli chodzi o amerykańską motoryzację.

Masz pełno krętych dróg, wąskie uliczki, mało miejsca na parkingach, drogie paliwo
    Jeżdżę 11 lat takimi autami i nie mam problemu z parkowaniem w centrum Wrocławia. Jak ktoś potrafi jeździć to gabaryt nie ma żadnego znaczenia. Drogie paliwo? Jak wydajesz 200K na auto to spalanie nie ma znaczenia. Ewentualnie można LPG założyć przy okazji chroniąc środowisko a nie trujesz jak diesel...

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ja uważam, że auto o wymiarach 5,14m x 2,24m to średnio wygodne rozwiązanie do miasta. Jeździłem T&C w Stanach i tam rzeczywiście w ogóle nie czuć tych gabarytów, ale tam masz wszystko dużo szersze i większe: od parkinków, poprzez drogi, na kobietach kończąc

Cytat Zamieszczone przez superuser Zobacz posta
    Drogie paliwo? Jak wydajesz 200K na auto to spalanie nie ma znaczenia.
    Tu mnie masz... całkowicie o tym zapomniałem

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Ponad 200 tys zł za S-Maxa, to przesada, ale nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że jak ktoś ma 200 tys zł na auto to nie liczy kosztów paliwa.
    Jeżeli masz ratę leasingową 4 tys zł miesięcznie, to jest różnica czy dokładasz do tego kolejny tysiąc, 2 czy może 3 na samo paliwo. Choć w przypadku "amerykańców" super alternatywą jest LPG.
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Auto
    Ostani Samuraj ;)

Domyślnie

Pod wzgledem spalanie nie ma juz takiej roznicy USA/reszta swiata.

Ostatnio mialem przyjemnosc jezdzic 2 tygodnie Dodge Grand Voyager - 3.6 benzyna, automat, 3 doroslych + 2 dzieci + full bagazy. Srednie z prawie 3000 mil to jakies 10,5l / 100km, a przy stalej jezdzie 70 mph niecale 9 l.
    Czego chciec wiecej?

Natomiast co do miejsc parkingowych to roznica jest ogromna - w Stanach jezdzila nim Zona (na luzaku), w Europie bylo by ciezko.

Uprawnienia umieszczania postów