Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Honda Civic X Sedan & Hatchback | PIERWSZA JAZDA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    W rzeczywistości Octavia 1.8 180KM robi setkę w mniej jak 7 sekund. Osiągi porównywalne z 1.5 turbo ma 1.4 TSI 150KM:
    https://www.youtube.com/watch?v=zye_634y41w

I to TSI raczej będzie oszczędniejszy.
    Po pierwsze 1.4 TSI 150 KM nie jest konkurentem dla 1.5 VTEC Turbo 182 KM. Różnica mocy to ponad 30 KM. Silnik Hondy ma osiągi na poziomie 1.8 TSI, które jest jednak bardziej paliwożerne. Na dowód tego podrzucam nawet test z pro-niemieckiego pisma, które porównało oba auta. Pamiętaj też, że Golf VII jest znacznie mniejszy od Civic, co dla mnie jest akurat istotne.

[IMG]https://images83.fotosik.pl/604/77f10a5b8f116845gen.jpg[/IMG]

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Civica jeszcze nie mieliśmy na dłużej, ale za to dwa tygodnie temu testowałem Octavię Combi z 1.8 TSI. Może i jest dynamiczna (ponownie, nie mam porównania do Civica), ale zużywa naprawdę sporo paliwa. W mieście ciężko było zejść poniżej 10 litrów. Civic w niemal każdej publikacji chwalony jest właśnie za ograniczoną konsumpcję bezołowiowej.

Moim zdaniem 1.5 TSI / 1.4 TSI nie da się porównać z żadną wersją Civica - plasuje się dokładnie pomiędzy 1.0T i 1.5T. Do 1.5T zdecydowanie podstawiałbym 1.8 TSI. Zresztą wspomniane już zestopniowanoe przełożeń sprawia, iż VAGi sprawnie gnają do setki, natomiast powyżej tej prędkości wyraźnie tracą parę.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Domyślnie

Zgadzam się z naczelnym. Mam identyczne doświadczenia. Tam gdzie Hondą przy nonszalanckiej jeździe w mieście robię 10,5 l w mieście, w Skodzie 1.8 TSI ścikam mocno pośladki aby emerycką jazdą zmieścić się w 9,9 l/100 km. Paradoksalnie, mniejsze spalanie notowałem w Superbie 2.0 TSI 220 KM niż w Octavii 1.8 TSI 180 KM.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    MX-5 1.6 NB, Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Otóż to - Superb Sportline 2.0 TSI 220 KM (w zimie!) zużywał mniej paliwa niż Octavia z 1.8 TSI.
    Just another random guy driving random cars around random places.

Auto
    D-4D

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Seth Zobacz posta
    Kwestia lamp w testach USA to watpliwa sprawa.
    Na Tamtejszy rynek czesto sa zupełnie inne lampy.
    W autach "międzynarodowych" producenci raczej tną koszty i nie zmieniają elementów których nie muszą. Jeśli światła symetryczne są legalne w USA, ale nielegalne w EU, a asymetryczne są legalne po obu stronach oceanu to w aucie niższej klasy nie ma potrzeby wydawanie pieniędzy na mnożenie bytów.
    Cytat Zamieszczone przez honada Zobacz posta
    Po pierwsze 1.4 TSI 150 KM nie jest konkurentem dla 1.5 VTEC Turbo 182 KM. Różnica mocy to ponad 30 KM. Silnik Hondy ma osiągi na poziomie 1.8 TSI, które jest jednak bardziej paliwożerne. Na dowód tego podrzucam nawet test z pro-niemieckiego pisma, które porównało oba auta. Pamiętaj też, że Golf VII jest znacznie mniejszy od Civic, co dla mnie jest akurat istotne.
    I znowu wyskakujesz z cyferkami zamiast realiami i z uporem maniaka porównujesz do niespecjalnie udanego 1.8 TSI (bo pali tyle samo co 2.0 TSI), którego w Golfie (bądźmy szczerzy, konkurentem Civika jest Golf, nie Octavia) nawet nie ma. Silniki TSI zawsze mają jakiś bonus. Golf VII ma tylko nieco mniejszy bagażnik, wnętrze jest równie przestronne, a Variant jest lepszy we wszystkim.

Domyślnie

A do czego wg Ciebie mam porównać 1.5 Turbo Hondy? Do Golfa 1.4 TSI 150 KM? Przecież tłumaczę Ci, że osiągi Hondy są o klasę wyższe niż w przypadku tego Golfa. Właśnie dlatego np. wspomniany przeze mnie tygodnik Motor porównał 1.5 Turbo do 1.8 TSI, bo 1.4 TSI nie ma z nim szans. Jeżdżę takim Civicem, pomierzyłem go swoją aparaturą i też wychodzi mi, że Honda dużo lepiej sie zbiera niż pokazuje to producent w folderze. U mnie wyszło 0-100 km/h w 7,7 sekundy a nie w 8,2 s. Jeśli Cię to nie przekonuje, to może rzuć okiem na uśrednione wyniki osiągów zebrane na podstawie testów takich magazynów jak Auto Motor & Sport, Auto Bild, Car & Driver, Le Moniteur Automobile. Bezpośrednie porównanie miedzy Golfem 1.4 TSI 150 KM i Hondą Civic 1.5 Turbo 182 KM MT6. Link poniżej, tylko otwórz go tym razem.
    W skrócie to wygląda tak:
    Honda/Golf
    0-100 km/h : 7,6 s/8,5s (mi w golfie udało się zejść do 8,0 s)
    0-160 km/h : 18,0/23,1 s
    droga hamowania 33,9 m/35,1 m (u mnie wyszło w Civicu to samo, ale po mocno rozgrzaniu hamulce tracą nieco na wydjności i robi się z tego ok. 35 m)

A tutaj pełne porównanie : http://vlep.pl/obrazek/rvklnx.png

Oczywiście Civic nie jest idealny. Zgadzam się, że Golf jest lepiej wyciszony (Honda ma zbyt potężne obudowy lusterek, które stawiają duży opór na autostradzie). Jak ktoś lubi miękkie plastiki to w Golfie jest ich więcej. System multimedialny i fotele z przodu też lepsze w Golfie. Ale sam silnik 1.5 Turbo gra w innej lidze niż wspomniane przez Ciebie 1.4 TSI 150 KM. Nawet jeśli ma jakiegoś bonusa. W sumie nie wiadomo czy i Honda nie daje czegoś w gratisie. Ale to już teoretyzowanie.
    Ostatnio edytowane przez honada ; 01-06-2017 o 08:14

Domyślnie

Za bardzo przesadzają z tymi cenami. Ja nie wiem, o co im chodzi Auta to towar bardzo luksusowy od 4-5 lat...

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez penguino Zobacz posta
    Silniki TSI zawsze mają jakiś bonus
    To fakt, szczególnie te 1,4 dawały takie bonusy, że hoho

Co do cen to faktycznie Honda przegięła w wersjach podstawowych bo po prostu na dzień dobry odstrasza klienta. W wyższych konfiguracjach jest już blisko konkurencji. Zderzak z tyłu fatalny, ale to oczywiście kwestia gustu. Ja mam od nowości 10 letniego Accorda i aż szkoda wymieniać auta bo po prostu nic się nie psuje. W tej wysokiej cenie jak mniemam Honda zawiera niezawodność którą docenia się po latach użytkowania, ale to raczej nie przyciąga nowych klientów tylko utrzymuje przy marce tych którzy już mieli Hondę.

Uprawnienia umieszczania postów