Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Suv czy kombi, On czy PB?

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie

Jak pojawiają się inne propozycje to ja dorzucę Seata Leona ST w wersji Excellence.
    Wyposażenie jak dla rodziny kompletne, bagażnik spory, trochę gadżetów, finansowanie dobre i 4 lata gwarancji.

Wygląda bardzo dobrze a jakość wnętrza jest dużo lepsza w porównaniu do wersji przed FL.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Domyślnie

ON czy Pb? Nowe zawsze kupowałem Pb ze względu na cenę i moje przebiegi, 20 tysięcy rocznie. Używany trafił się Sportage 1.7 115KM na gnojówkę i w zasadzie to jest fajnie. W mieście jak jest większy ruch, jakoś źle się nim jeździ, nie wiem dlaczego, bo głośno, bo krótkie przełożenia, bo nie można go pokręcić? W trasie natomiast zwrot o 360 stopni - raz, że nie robi się głośniej - do 120 km/h wrażenia słuchowe są podobne, jak przy kręceniu się po mieście. A jako bonus, mogę dynamicznie wyprzedzać, nie budząc pasażerów. Wystarczy redukcja o jeden bieg, w wolnossącej benzynie trzeba zrzucać dwa biegi. Poza tym dużą frajdę mam przy obserwowaniu średniego spalania od 5 l/100km w trasie (tempomat, krajówki i ekspresowe 90-110 km/h) przez 6,5 lato miasto po 8,5 zima miasto.
    Fotele genialnie wygodne - VAGi mają mniej obszerne siedziska, a Kia Sportage jest pod tym względem super. W połączeniu z tempomatem można bez zmęczenia robić setki kilometrów.
    Mam w Sportku już 168 tysięcy przebiegu, poprzedni właściciel wymieniał gumy w zawieszeniu, ja oprócz pierdółki w ASO - podklejenia uszczelki bocznej szyby (blokowała się przy podnoszeniu) robiłem sprzęgło. Nie ma dwumasy, więc koszty śmieszne - 750 zł części (kupowane jako "daj mi najlepsze, co masz", chyba Aisin) i wymiana.
    SUV czy kombi? Kombi ładniejsze, ale po Sportku jak wsiadam do Fabii to od razu mam problem z parkowaniem. A to gdzieś dołem zderzaka zahaczę, a to nie podjadę pod krawężnik, a to pacnę progiem przy zjeżdżaniu z krawężnika... Polne, czy leśne drogi również bez porównania - wygrywa SUV. Sama większa średnica koła robi robotę w komforcie jazdy (porównaj rower 26 a 27,5 czy 29 cali). Teraz już nie potrafię wymyśleć dla siebie żadnego argumentu, żeby kupić coś niższego niż SUV. Przy czym nie sugerowałbym się mocno prześwitem z danych technicznych - w moim przypadku na mieście znaczenie ma wysokość przedniego zderzaka. Fabia prześwit 13cm (bo 'coś' wystaje jej w okolicy katalizatora), Hyundai IX20 prześwit 15cm (tu to chyba zderzak był najniżej), a to z Hyundaiem ciągle był problem na krawężnikach.
    SUV zdecydowanie będzie miał mniejszy bagażnik, ale to już sam musisz ocenić. Jak jeździłeś sedanem, to czeka Cię miła niespodzianka, bo litry w SUVie i kombii są zdecydowanie większe. Zwijasz roletę i możesz ładować, wprawdzie nie pod dach, ale dużą walizkę pionowo stawiasz bez wpływu na bezpieczeństwo.

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

paul997 -> dzięki wielkie za relację!

joker5513 -> auto sprzedane ale dzięki za pomoc.

Domyślnie

Jak dla rodziny to polecałbym Ci coś większego np minivana. Ja mam 5 osobową rodzinę i c4 picasso jeżdzimy. Miejsca dużo, auto bezawryjne. Spalanie wychodzi w dobrych granicach. Jak ma to być rodzinne auto to wiadomo bezpieczne musi być a te takie jest. Ja też na początku nie byłem przekonany ale jak się wybrałem na jazde próbną to całkiem inna gadaka była.

Auto
    własne

Domyślnie

Na pytanie suv czy kombi - zdecydowanie kombi. Lepsze prowadzenie (chyba, że myślisz o X3), bo niższy środek ciężkości, zwykle większa dynamika, dzięki mniejszej masie (no chyba, że silnik w suvie wziąć większy), mniejsze spalanie dzięki mniejszej masie, powierzchni czołowej i współczynniku oporu aerodynamicznego kombiaków. Kilku znajomych narzeka na twardość suvów, które ze racji wyższego środka ciężkości muszą być utwardzone w zawiasie, żeby nie bujać się na zakrętach jak fregata podczas sztormu. Praktyczność (np. bagażnik) zwykle lepsze w kombi, ale to coraz rzadziej reguła (np. Kodiaq). Wadą kombiaka może być nieco większa długość niż konkurencyjnego suva, co utrudnia parkowanie w mieście (choć suv i tak nie jest malutki). Wadą suva, wyższe ceny niż zwykłego kombi (ale warto popatrzeć na to w perspektywie utraty wartości). Jeśli nie potrzebujesz napędu na cztery koła i wyższego zawieszenia np. z powodu dojazdu szutrową drogą, kombiak ma więcej zalet.

Co do pb/on to sprawa rozbija się o to gdzie się poruszasz i ile przejeżdżasz. W skrócie pb opłaca się przy małych przebiegach. ON przy dużych ale poza miastem, a przy dużych przebiegach (jak na indywidualnego użytkownika) 25K+ ale głównie w mieście - lepsza będzie hybryda.
    Biorąc pod uwagę te czynniki moje propozycje:
    PB - Mazda 6 sportkombi. Jak poszukać to można wyrwać za ok. 100K, albo Avensis 1,8
    ON - Honda Civic Tourer 1,6 CTDI - świetna funkcjonalność i bagażnik większy niż w połowie aut z klasy średniej, Renault Megane 1,6 dci. Podobny do Kadjara ale bardziej stylowy, w białym wygląda jak Talisman - po zmroku zjawiskowo (dopóki jest czysty).
    Hybryda - Toyoya Auris TS 1,8 Hybrid - ok. 100tys. Może to nie mister universum, ale w białym perłowym wygląda jakoś lepiej (choć to oczywiście kwestia gustu). Uwaga - miejsca na kolana tak sobie, na szerokość tak samo ciasno jak w Kadjarze no i nie każdy polubi charakterystykę pracy.

Najbardziej podoba mi się Mazda i Megane, ale gdybym kupował to wybrałbym Aurisa. Po prostu jest lepiej dopasowany do moich potrzeb. Przyzwyczaiłem się do jego wyglądu i teraz popdba mi się bardziej niż Avensis. Dobierz coś co Tobie odpowiada.
    PS. Autu które lubimy i które nam się podoba łatwiej wybaczyć pewne niedoskonałości (podobnie jak kobiecie).

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

tachys -> wielkie dzięki za odpowiedz! Auris Hybrid ... podjadę do Toyoty przyjrzeć się jeszcze raz (pierwsze spotkanie było pobieżne)), ale mam mieszane uczucia co do tej stylistyki, co do reszty jest na +. Jeżeli idzie o Renault to niestety mam pewne obawy co do elektroniki, pamiętam, że w teście kombi były problemy z systemem info-rozrywki

W tym tygodniu jeszcze podjadę w parę miejsc. Mam na szczęście zastępczy środek transportu, nie ma takiego ciśnienia jak na początku.

Auto
    Peugeot 308 SW 1.6 blueHDI 120 KM Allure+ '16 & Yamaha X-Max 300 '17

Domyślnie

jeżeli PB to przyjrzyj się Avensisowi. To jednak segment D, ceny ma obecnie świetne (za 95k znajomy kupił 3 tygodnie temu 1.8 z automatem w wersji full bez pełnej skóry), utrata wartości mała.
    Gabarytowo szału nie ma do nowych aut segmentu C, ponieważ to stara konstrukcja (np. bagażnik ma sporo mniejszy niż w moim 308 SW, który też proponuję, abyś zobaczył).
    Do wyrwania są jeszcze 508 i C5 w dobrych pieniądzach (podobnie jak Avensis - stara konstrukcja) - do 100k coś znajdziesz w niezłej wersji, 508 chyba gdzieś kiedyś widziałem z 2.0 HDI 150 KM z full LED z przodu i paroma bajerami na pokładzie.

Domyślnie

Ja bym wolał kombii nie tylko ze względów estetycznych, ale i także pojemnościowych

Domyślnie

Jeżeli opcja benzynowa to faktycznie Avensis 1.8 dobrze sie sprawdzi - w miare bezawaryjne auto, aczkolwiek osiągami nie powala na kolana. Jezdzi po prostu przecietnie. Szukasz auta dla rodziny wiec zwroc uwage na pojemnosc bagaznika porownaj ja z autami typu minivan jak nowszy Grande Scenic czy Grand Picasso.

Uprawnienia umieszczania postów