Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Kombi dla 2+1 z minimum 150KM

Domyślnie

Diesel chyba nie.
    Na chwilę obecną jeżdżę benzyną i nie obce mi jest spalanie rzędu 11-12L/100km w trasie. Myślę, że cokolwiek nowoczesnego bym nabył to i tak spalanie będzie mniejsze. Spalanie mnie nie przeraża; mówi się, ze eksploatacja benzyny jest tańsza; twierdzicie, że silniki zarówno opla jak i VW są w miarę ok; więc nie widzę powodu by interesować się TDI.

Trochę mnie przerażają te częste ostatnio wywody o spalaniu oleju. Na prawdę w niektórych autach to jest taki problem? Przy leciwym już 1.8T i wymianach co 12-15tys km nie muszę robić dolewek. Dopiero jak chciałem przyoszczędzić i robiłem zmianę oleju przy około 20 tys km to raz po raz się odezwało auto i jakieś 200 - 400ml trzeba było dolać.

Domyślnie

Jestem po jeździe próbnej Golfem. W sumie żadnych zaskoczeń - poprawne auto. Szybki, w miarę wygodny i co najważniejsze bardzo stabilny w szybkich łukach. Po jeździe próbnej jestem na 100% pewien, że jeśli wybór padnie na golfa to będę szukał samochodu z fotelami ErgoActive - są mega. Pozytywnie zaskoczyły cyfrowe zegary. Fajny bajer, który ładnie wygląda.

Negatywne emocje wzbudził we mnie bagażnik, który wydaje się nie za duży jak na te ponad 600L, bardzo cienki wieniec kierownicy oraz niewiele miejsca na kolana dla kierowcy - cały czas obijałem się o deskę prawym kolanem. Chyba muszę przy okazji wejść jeszcze raz do salonu i może inaczej ustawić fotel.

Trochę mnie zaskoczyła pierwsza oferta sprzedawcy. Trochę ponad 11% - wg mnie nie dużo zważywszy, że na każdego GOLFA Variant VW daje rabat 6000zł.
    Jutro mam się dowiedzieć jak jest wyceniane demo, którym jeździłem, a które będzie do sprzedaży za około 3 miesiące.

Niestety nie dowiedziałem się nic na temat wyprzedaży roczników. Tak czy inaczej chyba będę czekał na promocje.

Awatar Buzzer
    Auto
    L III

Domyślnie

Bagaznik w golfie realnie ma 500 litrow moze troche mniej. Wez miare i sam sie przekonasz. A Ford? Moze foke - bagaznik ma wiekszy zreszta sa testy tych aut to sam mozesz sprawdzic albo najlepiej do salonu.
    Nie patrzyles na megane?

- - - Aktualizacja - - - -

Ergonomia i ilość miejsca w golfie też nie powala - nie wiem jak do testów ustawiają fotele, ale bardzo trudno mi było znaleźć w tym aucie wygodną pozycję - jeśli w ogóle, gdy ustawiłem fotel kierowcy aby było w miarę wygodnie (i tak uda miałem niepodparte, więc przypuszczam że po dłuższej trasie nogi by bolały) to sam za sobą ledwo usiadłem (183cm) i w zasadzie musiałem siedzieć wyprostowany bo inaczej kolana wchodziły mi w przedni fotel. Do tego dochodzi bunkrowatość nadwozia - bardzo wysoko położona deska rozdzielcza i wąskie okienka co daje dość kiepską widoczność. Jest tyle fajnych aut - na Twoim miejscu poszukał bym jeszcze trochę.

Domyślnie

Po co pytasz o promocje na forum? Zajrzyj do salonu. Koniec lipca to czas kiedy akcje "wyprzedaż rocznika" idą pełną parą. Jak dobrze ponegocjujesz to myślę że 15-17 % możesz zjechać.

Ps. Nie myślałeś o Skodzie Octavii albo Superb?

Domyślnie

Jeśli rozważasz Golfa, to może sprawdź też Seata Leona ST. Silniki dokładnie te same co w Golfie, możliwości finansowania takie same jak to w grupie, a można kupić lepiej wyposażony w niższej cenie. Utrata wartości, z bliżej nieznanych powodów pewnie nieco większa, ale jeśli planujesz przejechać nim 250k km, to i pewnie nie będzie to decydujący czynnik.
    Kilka miesięcy temu zastanawiałem się właśnie nad Golfem vs Seat i zdecydowałem się na Leona, tylko z 125KM

Awatar mariobull
    Auto
    Seat Leon ST

Domyślnie Kombi dla 2+1 z minimum 150KM

Popieram
    Silnik 125 km wart jest rozważenia zwłaszcza dla trzyosobowej rodziny.

Po modernizacji poprawili jakość wykonania wnętrza a przy okazji pojawiła się wersja xcellence, która ma bardzo dobre wyposażenie i pakiet komfort za 1 zł z całkiem przydatnymi opcjami.

Moim zdaniem to sensowny wybór. Focus jest dużo starszy a Megane z podobnym wyposażeniem wyjdzie drożej. No i w jego przypadku wcale bagażnik nie jest większy od tych w Leonie i Golfie.

Największe auto w tym segmencie jeśli chodzi o wnętrze i bagażnik to Octavia.
    Wielki bagażnik ma Honda Civic ale wewnątrz już tak dobrze nie wypada.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów