bezpieczeństwo aut

‚Gentleman na drodze’ – czy umiesz się zachować?

Niedawno ruszyła akcja promująca savoir-vivre w samochodzie. Peugeot i Łukasz Kielban, autor bloga CzasGentlemanow.pl, rozpoczęli współpracę, której celem jest poprawienie nie tylko bezpieczeństwa, ale i kultury na drodze. Akcja ma potrwać kilka miesięcy, promując jednocześnie nowego Peugeota 308.

Wyobraź sobie spokój na drodze. Wszyscy kierowcy są uśmiechnięci, nie spieszą się, przestrzegają przepisów i dobrych zasad ruchu ulicznego. Nikt nikogo nie popędza, nikt nikomu nie zajeżdża drogi, nikt nie trąbi niepotrzebnie i nie pokazuje obraźliwych gestów – brzmi jak bajka, prawda?

Łukasz Kielban, uznany za jednego z najbardziej opiniotwórczych blogerów w Polsce, wraz z marką Peugeot postanowił to zmienić. Akcja „Gentleman na drodze” ma na celu promocję szeroko rozumianego savoir-vivre’u w samochodzie, a więc prawidłowego i kulturalnego zachowania na drodze. Dzięki tej akcji mają ulec poprawie bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz kultura jazdy Polaków.

„Jako kierowca wierzę, że zasada >>skoro jest tu czysto, to nie będę śmiecił<< dotyczy także dobrego stylu na drodze. Jeśli będziemy więcej wymagać od samych siebie, zauważymy poprawę także u innych" mówi Łukasz Kielban.

„Gentleman na drodze” ma również promować nowego Peugeota 308, który według producenta uosabia cechy prawdziwego gentlemana. Warto tu przypomnieć, że model ten otrzymał tytuł „Car of the Year”.

Na sam koniec jednak należałoby odpowiedzieć sobie na pytania: ” Czy umiem zachować się na drodze? Czy jeżdżę kulturalnie?” W końcu chcąc zmieniać świat, należy zacząć od siebie.

Więcej na temat samej akcji można znaleźć pod adresem: GentlemanNaDrodze.pl

Podobne artykuły