ciekawostki

BMW Serii 1 Sedan napotkane w Monachium

BMW Serii 1 Sedan na testach w Europie

Opracowane wyłącznie z myślą o chińskim rynku BMW Serii 1 Sedan zostało spotkane w Monachium. Czy bawarski producent rozważa poszerzenie rynków zbytu modelu o Europę?

Cudowne objawienie się BMW Serii 1 Sedan w Monachium nie byłoby dziwne, gdyby model ten miał być oferowany także poza Azją. Od samego początku jednak wiadomo, że Seria 1 Sedan to produkt opracowany specjalnie z myślą o chińskiej klienteli. Produkcyjna wersja tego auta została zaprezentowana w zeszłym roku podczas targów samochodowych w Kantonie. Jednakże, czytelnik Bimmer Today nie musiał udawać się do Chin, by sfotografować jeden z egzemplarzy wspomnianego samochodu – samochód, o którym mowa, stał zaparkowany na jednej z monachijskich ulic. Co robił w Europie?

BMW Serii 1 Sedan napotkane w Monachium

Siedziba zarządu BMW mieści się w północnej części Monachium. Tamtejsza placówka BMW obejmuje nie tylko ogromne fabryki, ale także muzeum marki i salon BMW Welt. Wygląda na to, że BMW zdecydowało się na przeprowadzenie zimowych testów modelu na zaśnieżonych ulicach Monachium przed uruchomieniem sprzedaży małego sedana w Chinach. Chyba, że to nowe auto służbowe dla niższych rangą kierowników w BMW…

Pod maską najmniejszej w ofercie niemieckiej marki „limuzyny” może pracować jeden z dwóch silników w trzech wariantach mocy. Pierwsza jednostka napędowa to 1,5-litrowy 3-cylindrowiec o mocy 139 KM. Druga to turbodoładowany 4-cylindrowiec oddający do dyspozycji kierowcy 196 KM lub 235 KM w przypadku odmiany 125i. Nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, kiedy rozpocznie się produkcja auta. Wiemy natomiast, że kiedy Seria 1 Sedan wejdzie do produkcji, będzie wytwarzana wyłącznie w Shenyang w Chinach – zakładzie należącym do spółki joint venture BMW Brilliance.

Podobne artykuły