ciekawostki

Lamborghini Huracan Performante

Tak jeździ Lamborghini Huracan Performante!

Pogromca Porsche 918 Spyder? Bez dwóch zdań – Lamborghini Huracan Performante pokonał Nurburgring w zaledwie 6 minut i 59 sekund, czyli o sekundę wolniej niż topowy model ze Stuttgartu. Tym razem w sieci udostępniono nagranie z toru Imola.

Huracan Performante będzie prawdziwą perełką technologiczną. Moc generowana będzie niezmiennie przez 5.2-litrowe V10 podkręcone do 640 koni mechanicznych. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki zapożyczeniu wałków rozrządu oraz z pomocą specjalnie przygotowanego układu wydechowego. Włosi zrzucili także zbędne 45 kilogramów masy, dopracowali ABS a także zastosowali specjalne wyczynowe ogumienie.

Najciekawszym elementem jest jednak system aerodynamiki, który to zyskał nazwę Aerodynamica Lamborghini Attiva. Może on regulować siłą docisku lewej i prawej strony w aucie. Jak to działa? Na tylnym skrzydle zamontowano otwierane za pomocą silników elektrycznych klapy (niczym w samolocie). System ten jest bardzo lekki, a czas reakcji na sygnał z czujników jest znacznie krótszy niż w przypadku zastosowania hydrauliki. W zależności od pokonywanego zakrętu zwiększany jest docisk dla konkretnej strony, co pozwala na znacznie szybsze i efektywniejsze pokonywanie trasy.

Huracan Performante oficjalnie zadebiutuje za miesiąc w Genewie.

 

Podobne artykuły