Nowości

Hyundai i30 Fastback

Hyundai i30 Fastback – Nowość z zaskoczenia

Wygląda na to, że ekspansja Hyundaia dopiero się rozpoczyna. Do dwóch wersji nadwoziowych ważnego modelu i30 dołącza trzecia – najmniej spodziewana. To pięciodrzwiowy liftback. I będzie można go kupić w Europie.

Powiedzmy sobie szczerze, to nie jest najpopularniejsza wersja nadwozia w tym segmencie. Szczerze mówiąc, nikt nie oferuje podobnego wozu (Co zresztą podkreśla Thomas Burkle – szef designerów Hyundaia). I może to właśnie okazać się siłą koreańskiej marki.

Hyundai i30 Fastback

11,5 centymetra dłuższy od hatchbacka, 3 cm niższy (w tym 5 mm to obniżone zawieszenie), opadająca linia dachu płynnie przechodząca w spoiler. Takiego Hyundaia już niedługo zobaczymy. Z tyłu może przypominać, przy odrobinie chęci, Mercedesa klasy C Coupe, albo Infiniti Q60. Z przodu zmienono zderzak, zmniejszono charakterystyczny dla marki grill i obniżono linię maski. Wszystko dlatego, żeby wóz wydawał się szerszy i bardziej dynamiczny. Bo przedstawiciele koncernu nie ukrywają, że ten samochód ma mieć bardziej „sportowy” charakter niż hatchback, czy kombi. Idą za tym niewielkie zmiany we wnętrzu, ale również w zawieszeniu – samochód ma być o 15% sztywniejszy od standardowych odmian.

Klienci będą mogli wybrać jeden z dwunastu lakierów nadwozia i trzech odcieni wnętrza (w tym czerwone). W standardzie otrzymamy to samo bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, które dostępne jest w hatchbacku i kombi obejmujące m. in. adaptacyjny tempomat, Rear-Cross Traffic Alert pomagający przy wyjeżdżaniu z miejsc parkingowych, system awaryjnego hamowania, asystenta pasa ruchu, czy świateł drogowych.

Hyundai i30 Fastback

Na początku i30 Fastback oferowany będzie z jednym z dwóch silników. Bazowe będzie 1.0 T-GDI o mocy 120 KM, sparowane z sześciobiegowym manualem. Mocniejsze będzie 140-konne 1.4 T-GDI. Do niego będzie można zamówić również świetną automatyczną, dwusprzęgłową przekładnie o siedmiu przełożeniach. W późniejszym czasie do oferty dołączą dwa diesle 1.6 CRDI o mocach 110 i 136 KM (obie z przekładniami ręcznymi lub automatycznymi).

Sprzedaż i30 Fastback rozpocznie się na początku 2018 roku. My czekamy na wersję N.

Podobne artykuły