motorsport

Bolid Mercedes AMG Petronas

Sébastien Ogier i Valentino Rossi następcami Rosberga?

Zespół F1 Mercedes AMG Petronas otrząsnął się po niespodziewanej deklaracji Nico Rosberga o zakończeniu kariery sportowej i wziął się na poważnie za poszukiwania jego następcy. Propozycję testów otrzymały ikony sportów motorowych – Sébastien Ogier i Valentino Rossi. Jak poradzą sobie za kierownicą bolidu F1?

Po nagłej informacji o zakończeniu kariery sportowej Nico Rosberga, zespół F1 Mercedesa poszukuje jego godnego następcy. Niemiecki kierowca wyścigowy postawił poprzeczkę bardzo wysoko, dlatego Mercedes musiał zapukać do drzwi najlepszych… A że niekoniecznie ze świata F1, to już inna sprawa. W ten sposób propozycję testów na torze otrzymali czterokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Ogier i dziewięciokrotny mistrz świata w MotoGP Valentino Rossi. Czy poradzą sobie z poprowadzeniem bolidu F1?

Bolid Mercedes AMG Petronas

Z pewnością poradzą sobie na tyle, by spełnić oczekiwania Torgera „Toto” Wolffa, dyrektora wykonawczego zespołu F1 Mercedesa. Głównym założeniem dnia z ikonami motorsportu jest rozrywka, o którą też przecież chodzi w Mistrzostwach Formuły 1. Akcja promocyjna zespołu Mercedesa ma jednak na celu także sprawdzenie możliwości Ogiera i Rossiego za kierownicą jego bolidów – w końcu trzeba zapełnić jakoś pustkę po odchodzącym Rosbergu.

Dla Valentina Rossiego nie będzie to pierwsza przygoda z Formułą 1. W przeszłości brał on udział w testach bolidów Ferrari (w latach 2006 i 2008). Plotkowano wówczas, że Włoch poważnie zastanawia się nad porzuceniem MotoGP na rzecz F1. Sébastien Ogier nie miał zaś wcześniej takiej możliwości i będzie to jego debiut za kierownicą takiego bolidu. Powinien jednak sobie poradzić, brał bowiem udział w testach m.in. samochodów rywalizujących w Porsche Supercup i Francuskiej Formule 4.

Bolid Mercedes AMG Petronas

Tymczasem spójrzcie, jak z bolidem Mercedesa radził sobie Jorge Lorenzo, trzykrotny Mistrz Świata serii MotoGP. Testy z jego udziałem odbyły się w październiku tego roku na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Podobne artykuły