ciekawostki

Nissan X-Trail 4Dogs - Psiolubny SUV

Nissan X-Trail 4Dogs – Psiolubny SUV

W nomenklaturze używanej przez właścicieli psów występuje słowo „psiolubny” oznaczające „przyjazny psom”. Takie właśnie jest najnowsze auto koncepcyjne Nissana oparte na modelu X-Trail. Azor, do samochodu!

Czegoś takiego jeszcze nie było! Wasz czworonożny przyjaciel będzie zachwycony. Japoński producent zagospodarował przestrzeń bagażową z myślą o bezpiecznym przewożeniu psów. Przed stworzeniem auta koncepcyjnego o wszystko mówiącym dopisku „4Dogs” Nissan zapytał ponad 1300 właścicieli psów o wiele istotnych kwestii związanych z transportem ich ukochanego zwierzęcia. Nissan X-Trail 4Dogs jest odpowiedzią na zgłaszane przez nich potrzeby. Z zewnątrz „psiolubny” X-Trail nie wyróżnia się niczym szczególnym, nie licząc specjalnego emblematu na klapie bagażnika (stosowniej byłoby chyba nazwać ją klapą psiej budy).

Nissan X-Trail 4Dogs - Psiolubny SUV

Standardowo w X-Trailu można zmieścić 550 litrów bagażu. W przypadku koncepcyjnej wersji 4Dogs trudno mówić o pojemności kufra, ale został on zaprojektowany tak, by zapewnić wygodną podróż dwóm czworonogom. W trosce o komfort psów ich „pokój” wyłożono pikowaną skórą, którą zdecydowanie łatwiej wyczyścić niż welurową czy filcową tapicerkę. Dzięki połączeniu audio i głośnikom, kierowca nie musi odwracać się do pupila i krzyczeć, by go uspokoić. Od strony bagażnika, pośrodku oparcia tylnej kanapy zamontowano także 10-calowy ekran, który wyświetla psom obraz z przedniej części kabiny, ukazujący ich właściciela – wszystko po to, by psy zniosły podróż jak najspokojniej. Transmisja obrazu jest dwustronna, dzięki czemu także właściciel może skontrolować, co dzieje się z jego zwierzakiem, spoglądając na standardowy ekran umieszczony pośrodku deski rozdzielczej.

Nissan X-Trail 4Dogs - Psiolubny SUV

Nie powinien się jednak o niego martwić, ponieważ z tyłu, w kojcu zamontowano wiele udogodnień dla psów. W kufrze znajdziecie więc specjalne haki i uprząż, dzięki którym psy można bezpiecznie przypiąć. Oprócz tego zamontowano zmyślne poidło i podajnik jedzenia. Pozostałe innowacje przyjazne zwierzętom i ułatwiające życie nie tylko im samym, ale także ich właścicielom to m.in.: wysuwana, antypoślizgowa rampa, chowane w specjalnej szufladzie prysznic 360° i suszarka. W przestrzeni wydzielonej dla zwierząt zamontowano też system wentylacji i ogrzewania.

Nissan nie planuje wprowadzenia tej wersji do produkcji, ale część z przedstawionych w niej udogodnień może trafić na listę wyposażenia opcjonalnego. Z pewnością znajdą się chętni na doposażenie swojego X-Traila w elementy umożliwiające komfortowe przewożenie psów. Nissan nie jest też pierwszym producentem, który pochylił się nad losem czworonożnych pupili w podróży – wcześniej zrobiła to Honda, oferując za dopłatą kilka z tych rozwiązań w modelu Element.

Podobne artykuły