Nowości

Nowa Dacia Duster przyłapana podczas testów

Duster to ten najbardziej wypełniony charakterem model Dacii, co obok przyciągającej jak magnes ceny, uczyniło go bardzo popularnym graczem na naszym rynku. Już niedługo poznamy jego następcę.

Nowy Duster pojawi się jednak najwcześniej dopiero w przyszłym roku – testy prototypów na dobrą sprawę dopiero się rozpoczęły. Na nową generację przychodzi już najwyższy czas, bo terenowa Dacia jest z nami już od siedmiu lat. Pudełkowaty, nieco ascetyczny design zapewnił jej jednak długowieczność i wygląda na to, że projektanci znów skorzystają z tego pomysłu.

Po sieci krążyło już sporo wizualizacji przedstawiających możliwe wcielenia nowego Dustera i większość z nich przepowiadała nowocześniejszy design, bardziej w stylu nowych Renault. Dacia chyba jednak nie zamierza do końca iść w ślady np. Skody, która nieco toporne Yeti zamieniła na bardziej trendy model Karoq. Duster wciąż pozostanie dość surowy, przynajmniej jeśli chodzi o sylwetkę. Pod kamuflażem wygląda wręcz na solidnego terenowca z prawdziwego zdarzenia z dużym prześwitem, wydatnymi relingami i przetłoczeniami rysowanymi niemalże wyłącznie z użyciem kąta prostego.

Skoro auto należy do tych z niższej półki cenowej, to i przy zmianach będzie widać trochę cięcia kosztów. Choć widać kilka nowych elementów z przodu, to jednak już teraz można powiedzieć, że Dacia zachowa swoją charakterystyczną aparycję. Inny kształt mają mieć też tylne lampy, ale to też raczej subtelna zmiana. Klienci jednak nie powinni mieć pretensji – lepsze podobno jest wrogiem dobrego.

Data premiery nowego Dustera nie jest jeszcze znana, ale debiut powinien nastąpić w 2018 roku, a auto wejdzie do produkcji jako rok modelowy 2019. W międzyczasie zapewne czeka nas jeszcze wiele spotkań z zamaskowanym SUVem Dacii.

Podobne artykuły