nowości i premiery

2017 Citroen C3 Aircross – Poczuj się #funky

Kolorowy, efektowny i przeznaczony dla młodych, aktywnych osób – taki w założeniu jest nowy model Citroena, czyli C3 Aircross.

Rynek crossoverów rozrasta się w zastraszającym tempie. Aktualnie niemal każdy producent ma w swojej ofercie tego typu auto, będące swego rodzaju uzupełnieniem i pomostem pomiędzy segmentem B i C. Nowy C3 Aircross to idealny przykład takiej kombinacji – przy długości 4,15 metra udało się wygospodarować przestronne i niezwykle ustawne wnętrze. Tylna kanapa jest przesuwana i składana (oferując po złożeniu 2,40 metra płaskiej powierzchni), dzięki czemu pojemność kufra (od 410 do 520 litrów) można dopasować do aktualnych potrzeb, powiększając przy okazji ilość miejsca dla pasażerów podróżujących z tyłu.

Nowy Citroen C3 Aircross bazuje na konstrukcji, która zadebiutowała już w Oplu Crosslandzie X, a niebawem zyska kolejne wcielenie w drugiej generacji Peugeota 2008. Pod maską znajdą się jednostki PureTech oraz BlueHDI, generujące od 82 do 130 koni mechanicznych. Będą one spinane z 5 i 6-biegowymi manualami oraz 6-biegowym automatem. Topowe wersje otrzymają również układ GripControl oraz kontrolę prędkości zjazdu ze wzniesienia. Na pokładzie nie zabraknie oczywiście najnowszych technologii i elektronicznych asystentów, w tym świetnej kamery ukrytej pod lusterkiem wstecznym.

Warto dodać, iż Citroen C3 Aircross oferuje ponad 90 konfiguracji kolorystyki i wyglądu nadwozia oraz 5 dostępnych aranżacji wnętrza. Dodatkowo klienci zyskają pakiety pozwalające na indywidualizację Aircrossa. Produkcja nowego Citroena ruszy już niebawem, zaś szczegółowe cenniki zostaną zaprezentowane w lipcu.

Podobne artykuły