nowości i premiery

2018 Toyota Camry

2018 Toyota Camry – Dlaczego nie dla Europy?

Toyota potrafi spłatać figla. Po latach tworzenia mniej lub bardziej nudnych samochodów przyszedł czas na ciekawe i odważne projekty. W Europie rynki podbija C-HR, zaś w USA do walki rusza nowa Camry.

Patrząc na nową Toyotę Camry trudno nie zadać sobie jednego pytania – dlaczego tak nie może wyglądać nowy Avensis? Nowa generacja japońsko-amerykańskiego średniaka wyróżnia się odważnym i ciekawym designem, którego nie powstydziłaby się konkurencja w Europie. Samochód został stworzony zgodnie z filozofią “keen look”, wprowadzającą sportowe nawiązania. Widać to zwłaszcza w przetłoczeniach zderzaków oraz kształcie lamp przednich jak i tylnych.

2018 Toyota Camry

Równie ciekawie jest we wnętrzu, gdzie Toyota zdecydowała się zerwać z nudą. Deska rozdzielcza charakterystycznie opada ku prawej stronie, tworząc ciekawą wielokątną bryłę. Wkomponowano w nią ekran systemu inforozrywki oraz panel klimatyzacji. Zestaw zegarów został zaś uzupełniony o 10-calowy wyświetlacz, przekazujący kierowcy najważniejsze informacje.

2018 Toyota Camry

Pod maską Toyoty Camry znajdą się trzy jednostki napędowe – 2.5-litrowe R4, 3.5-litrowe V6 oraz odmiana hybrydowa korzystająca ze wspomnianego 2.5-litrowej rzędowej czwórki.

Podobne artykuły • KrólEdgar

  Camry to taki mój number one z dzieciństwa, z przyjemnością przejechałbym się chociaż kawałek taką torpedą z nowym silnikiem 🙂

 • Michał Garbowski

  Przy tym aucie nasz bidny europejski Avensis bardzo blednie, szczególnie że obecny model to coś jak passat B7, gruntowny lifting poprzedniego (już wiekowego auta) a nie pełnoprawny nowy model.

  • luk

   zdecydowanie się zgadzam… nie ma jak auta wystawiane na rynku amerykańskim…

 • Rf

  Jak ktos chce moze sobie ściągnąć ze Stanow to auto i bedzie duzo taniej niz mialby kupowac u nas gdyby bylo to auto dostępne. Z czesciami potem w dzisiejszych czasach tez nie problem.