Genewa 2012

499 sztuk Abartha 695 Tributo Maserati

Abarth trzy lata temu wypuścił na rynek 500, poświęconą marce Ferrari. Auto spotkało się z przychylnym przyjęciem, co skłoniło Włochów do powtórzenia tego samego manewru, ale tym razem z Maserati. Dlatego też w Szwajcarii świat ujrzy Abartha 695 Tributo Maserati.

Nie każdego stać na Ferrari, czy też Maserati. Ale taki Abarth 500, choć też na pewno nie za okazyjną cenę, to jednak dedykowany jednej z włoskich marek, dla fana jest na pewno łakomym kąskiem. Udało się z limitowaną edycją poświęconą Ferrari, więc teraz wyróżnieni zostają wielbiciele Maserati.

Opisywaną wersję oparto na modelu 500C. Nasz bohater dostaje specjalny lakier od Maserati o nazwie Pontevecchio Bordeaux, końcówki wydechu takie same jak w modelach sportowej marki, a także zaprojektowane przez nią 17-calowe alufelgi. Oczywiście nie zabrakło też specjalnych oznaczeń, mówiących nam z jakim modelem mamy do czynienia.

We wnętrzu czekają na nas sportowe fotele obszyte skórzaną tapicerką Poltrona Frau. Deska rozdzielcza została wykończona matowym materiałem imitującym karbon. Skórzana kierownica może się pochwalić trójkolorowymi wstawkami, a zegary specjalnie są projektowane przez Jaeger LeCoultre. Inne dodatki to aluminiowe nakładki pedałów, progów, wykonana z włókna węglowego tabliczka z nazwą modelu, a także tabliczka z numerem konkretnego egzemplarza. W bagażniku znajdziemy zestaw podróżny, składający się z dwóch, szarych, skórzanych toreb.

Do napędu auta służy jednostka 1.4 Turbo T-Jet o mocy 180 KM. Połączono ją ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Abarth Competizione, a przełożenia zmieniane są za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. W układzie jezdnym pojawiają się nowe amortyzatory, a układ hamulcowy Brembo, może pochwalić się tarczami wielkości 305 mm. Na koniec w aucie montowany jest nowy układ wydechowy.

Abarth 695 Tributo Maserati zadebiutuje oficjalnie podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Włosi planują wypuszczenie na rynek limitowaną liczbę 499 sztuk tego modelu. Niestety nie podano jego ceny. Oprócz naszego bohatera Abarth przywiezie do Szwajcarii prezentowane już rok temu modele: 595 Turismo, 595 Competizione i Punto Scorpione.

Dyskusja

komentarzy