nowości i premiery

BMW serii 8

BMW ujawniło pierwszy szkic serii 8

Mamy pierwszą zapowiedź nadchodzącego coupe marki z Monachium. Seria 8 zadebiutuje za nieco ponad 2 tygodnie podczas Villa d’Este Concorso d’Eleganza.

Pierwszy teaser pokazuje nam zarys linii bocznej. W zestawieniu ze zdjęciami szpiegowskimi daje nam to bardzo obiecujący obraz dużego, luksusowego coupe.

Prezentacja zbiegła się datami z informacją o zakończeniu produkcji BMW serii 6 Coupe. I to zupełnie nieprzypadkowo – „ósemka” ma być poniekąd następcą „szóstki”, tylko pozycjonowaną wyżej, z cenami zaczynającymi się od około 150 tys. Euro. Będzie więc konkurencją np. dla klasy S Coupe.

BMW serii 8 ma bazować na platformie CLAR, znanej z serii 5 i 7. Pod maską znajdziemy też podobne silniki (łącznie z wersją V12, która ma zadebiutować w 2019 roku) – przy czym sądzimy, że bazowym modelem będzie trzylitrowe R6 o mocy 340 KM, które debiutuje pod maską „Bawarczyków” tej wiosny. Zwłaszcza, że samochód, wg twórców, ma być „prawdziwym luksusowo – sportowym coupe”. A także cabrio, które ma pojawić się rok po premierze modelu z zamkniętym dachem. Nie podjęto jeszcze jednak decyzji odnośnie powstania wersji M8. Możemy jedynie spekulować, czy dostanie wzmocniony silnik z nadchodzącej M5, czy też potężną „dwunastkę”, którą znamy z M760Li.

Samochód poznamy 26 maja podczas premiery na słynnym konkursie elegancji nad jeziorem Como.

Podobne artykuły