nowości i premiery

Cadillac SRX facelifting – Z szansami na sukces?

Cadillac ma w swojej ofercie kilka ciekawych modeli, które można zamówić również w Europie. Jednym z nich jest model SRX, czyli amerykańska wizja luksusowego SUV-a. Auto zostało właśnie poddane faceliftingowi, który ma mu pozwolić na skuteczną rywalizację z konkurencją.

Rzadko na europejskich drogach widuje się modele Cadillaca. A szkoda, gdyż auta te wyróżniają się na tle coraz bardziej podobnej do siebie europejskiej konkurencji. Koncern zaprezentował właśnie facelifting swojego SUV-a, czyli modelu SRX. Przy tej okazji warto się mu jeszcze raz przyjrzeć i być może wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu auta.

Unowocześniony SRX może pochwalić się nowym grillem, zmienionym kształtem bocznych wlotów powietrza, zmodyfikowanymi światłami z diodami LED, a także nowymi, 20-calowymi alufelgami. Wydaje się, że więcej zmian samochód nie potrzebował, gdyż jego awangardowa stylizacja, jak na razie, wciąż jest świeża i przyjemna dla oka.

We wnętrzu odnajdziemy zmodernizowaną konsolę środkową z multimedialnym zestawem CUE (Cadillac User Experience), nową kierownicę, a także zmodernizowane zegary i drążek zmiany biegów. Auto wyposażono m.in. w system aktywnej redukcji hałasu, aktywny tempomat, czy też system automatycznego hamowania.

Pod maską umieszczono jeden benzynowy silnik. To 3,6-litrowy motor V6, który dysponuje mocą 312 KM i 358 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnymi od 2400 obr/min. Napęd na przednie koła standardowo przekazywany jest poprzez 6-stopniową skrzynię automatyczną. W opcji można sobie zamówić napęd 4×4.

Cadillac SRX po faceliftingu zadebiutuje oficjalnie podczas New York Auto Show (6-15.04). Auto jeszcze w tym roku trafi do amerykańskich salonów sprzedaży. Jak na razie nie wiadomo, na ile producent wyceni swoje dzieło.

Dyskusja

komentarzy