nowości i premiery

Facelifting Nissana Qashqaia – nowa twarz bestselleru

Nissan Qashqai otrzymał facelifting z okazji… dobrych wyników sprzedaży. Japoński producent odsłonił w Genewie zmodernizowanego crossovera, który ma podtrzymać zainteresowanie klientów.

Nissan Qashqai od momentu pojawienia się na rynku niezmiennie przoduje w statystykach sprzedaży. Japońskiemu producentowi udało się utrzymać w centrum uwagi klientów także po wprowadzeniu w 2014 roku drugiej generacji Qashqai’a. Crossover z Kraju Kwitnącej Wiśni zyskał unowocześniony wygląd i zastrzyk nowoczesnej technologii.

2017 Nissan Qashqai fl

Najważniejszą nowością w zmodernizowanym Qashqai’u jest pojawienie się semi-autonomicznego systemu ProPilot. Technologia ta sprawia, że Qashqai potrafi sam się prowadzić, przyspieszać i hamować podczas jazdy po autostradzie. Jeśli myśleliście, że aktywny tempomat to szczyt możliwości w powszechnie dostępnych samochodach, to byliście w błędzie. Nissan Qashqai potrafi także sam skręcać. Jesteśmy równie ciekawi działania tego systemu praktyce, co Wy, więc z niecierpliwością czekamy na pierwsze jazdy odświeżonym Qashqai’em.

Z zewnątrz samochód rozpoznacie głównie po przeprojektowanym przednim pasie nadwozia. Po modernizacji nie mogło zabraknąć nowego znaku rozpoznawczego Nissana, czyli osłony chłodnicy w kształcie litery „V”, która zadebiutowała w najnowszej Micrze. Oprócz tego na nowy front składają się inaczej ukształtowane i umieszczone wloty powietrza oraz zupełnie nowe, rozciągnięte reflektory i światła przeciwmgłowe. Z tyłu pojawiły się odświeżone lampy z wyraźniej zaznaczonym LED-owym paskiem układającym się w kształt bumerangu. Nowy jest także tylny zderzak z zachodzącym wyżej plastikowym fragmentem. Przy okazji liftingu pojawiły się eż inne wzory obręczy aluminiowych i nieoferowane dotąd barwy nadwozia – żywy błękit i kasztanowy brąz.

2017 Nissan Qashqai fl

Zmiany objęły także kabinę. Przede wszystkim Nissan sięgnął po lepsze jakościowo materiały wykończeniowe. To ukłon w stronę tych klientów, których do japońskiego crossovera zniechęcało plastikowe wykończenie wnętrza. Kierowca i pasażerowie zajmą teraz miejsca na wygodniejszych fotelach i kanapie z innymi wzorami tapicerki. Nowa jest także multifunkcyjna kierownica z satynowym wykończeniem, sprawiająca wrażenie bardziej sportowej. System infotainment zyskał przeprojektowany, przyjaźniejszy użytkownikowi interfejs. System NissanConnect oferujący cyfrowe radio DAB i nawigację satelitarną można teraz zamówić opcjonalnie z 7-głośnikowym systemem audio Bose.

2017 Nissan Qashqai fl

Modernizacja zajrzała także do mechanicznego wnętrza Qashqaia – zmodyfikowano zawieszenie i układ kierowniczy tak, by auto zapewniało lepsze wrażenia z jazdy. W klapie bagażnika zamontowano teraz grubszą szybę, a oprócz tego użyto lepszych materiałów wygłuszających, które dźwięki na niższych poziomach NVH, a tym samym eliminują więcej hałasu napływającego do kabiny z otoczenia. Paleta silników… została taka, jaka była. To chyba jedyne miejsce, w które nie dotarł lifting.

Na koniec, Nissan zwiększył także poziom bezpieczeństwa czynnego swojego crossovera. W trakcie jazdy zmodernizowany Qashqai stale monitoruje ruch uliczny, zachowania pieszych i kierowcy. Wszystko to z wykorzystaniem systemów takich jak: Intelligent Emergency Braking (inteligentny system awaryjnego hamowania) z funkcją rozpoznawania pieszych i nadjeżdżających z tyłu aut, Traffic Sign Recognition (system rozpoznający znaki drogowe), Driver Attention Alert (system kontrolujący poziom zmęczenia kierowcy), Intelligent Park Assist (system samoczynnego parkowania), czujnik martwego pola i asystent pasa ruchu.

2017 Nissan Qashqai fl

Premiera odświeżonego Qashqai’a miała dziś miejsce w Genewie, a jego dystrybucja w Europie ruszy w lipcu tego roku.

Podobne artykuły