nowości i premiery

Fiat Fiorino – Szybkie zmiany

Fiat Fiorino obecny jest na rynku niecałe dwa lata. Niby niewiele, ale na tyle długo, że producent postanowił zafundować swemu małemu dostawczakowi pierwsze modyfikacje. Zmiany nie są duże, aczkolwiek wprawne oko na pewno je zauważy.

Fiat Fiorino należy do jednych z ładniejszych przedstawicieli swego segmentu. Dlatego też ingerencja w design karoserii nie była mu potrzebna. Fiat skupił się bardziej na wnętrzu auta. Znajdziemy w nim nowe kolory tapicerki oraz deski rozdzielczej. W opcji pojawiła się także możliwość zamówienia 15-calowych alufelg.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, zmian jest więcej. Przede wszystkim, wszystkie motory dieslowskie zyskały system wtrysku drugiej generacji, a także filtr cząstek stałych. Wszystko po to, aby spełnić wymagania normy emisji spalin Euro 5. W opcji można dostać system Start&Stop oraz tempomat.

Dodatkowo, do gamy dołącza 1,3-litrowy silnik diesla o mocy 95 KM i 200 Nm momentu obrotowego. W opcji Fiat proponuje system „Speed Block” opracowany pod kątem specyficznych potrzeb flot, który pozwala na ustawienie jednej z czterech różnych prędkości maksymalnych osiąganej przez pojazd (90 km/h, 100 kmh/h, 110 km/h i 130 km/h).

Odnowiony Fiat Fiorino na rynku ma się pojawić jeszcze w tym roku. Zmiany dotkną także osobowej odmiany Qubo. We Włoszech producent wycenił najtańszą wersję na 9840 euro.

Dyskusja

komentarzy