nowości i premiery

Fiat Panda MY2009 – prawdziwy lifting?

Pamiętacie nasz primaaprilisowy żart o Pandzie po liftingu z przodem Fiata Bravo? Nasz redakcyjny grafik, Tomek Grabowski, mocno się wówczas napracował. Teraz jednak bez żartów Fiat prezentuje Pandę na rok modelowy 2009. Tylko gdzie te zmiany?

Patrząc na przód Fiata Pandy MY2009 od razu szukamy zdjęć modelu sprzed zmian. Gdzie ten lifting? Co zmieniono? Dłuższa chwila głębszej medytacji i jest efekt – lakierowana pod kolor nadwozia atrapa. Występuje ona jednak od wersji Dynamic, podobnie jak nowy wzór kołpaków. Poza tym opcjonalne relingi mogą mieć teraz środkową wstawkę z matowego chromu. Na koniec powiększono lusterka, które od wspomnianej wyżej wersji mogą być lakierowane pod kolor nadwozia.

We wnętrzu pojawiły się nowe, atrakcyjniejsze zegary oraz świeże kolory tapicerki (dla wersji Dynamic) – czarno-niebieska, czarno-żółta i czarno-fioletowa. Wszystkie Pandy na rok modelowy 2009 będą mogły być polakierowane na jeden z nowych kolorów nadwozia: Żółty Tropicalia, Niebieski Cha Cha Cha, Fioletowy Tribal i Czerwony Twist.

Zmian niewiele, ale tak naprawdę to nie jest lifting – MY2009 to po prostu odświeżenie kilku detali. I w sumie trudno się dziwić – Fiat Panda to wciąż świetnie sprzedające się auto (od debiutu – września 2003 roku – wyprodukowano ponad 1,5 miliona Pand), atrakcyjne cenowo oraz łatwo dostosowujące się do wymagań klienta.

Dyskusja

komentarzy