nowości i premiery

Ford Mondeo facelifting – Korekta

Ford sukcesywnie odmładza swoją gamę modelową. Obecnie przyszedł czas na modernizację Mondeo. Zmiany nie ograniczyły się tylko do poprawy wyglądu zewnętrznego, ale objęły także paletę jednostek napędowych. Premiera auta już w sierpniu.

Ford Mondeo to jeden z najbardziej popularnych modeli w swojej klasie. Ale konkurencja nie śpi i ciągle się rozwija. Wiedzą to także Niemcy, dlatego już teraz zapowiedzieli nam facelifting swojego modelu. Jeśli przyjrzeć się autu, bez problemu dostrzeżemy zmiany, jakie styliści mu zaaplikowali.

Z przodu mamy do czynienia ze zmienionym zderzakiem, w który wkomponowano światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Jej użycie poskutkowało także zmianą świateł tylnych. Dodatkowo zmieniono tylną pokrywę bagażnika. We wnętrzu czeka na nas nowa konsola środkowa, przeprojektowane boczki drzwi, a także przeprojektowane podświetlanie. Klient może zamówić sobie także satelitarną nawigację czy też zupełnie nowy system audio.

W Mondeo po faceliftingu debiutują dwie jednostki napędowe. Pierwsza to benzynowy, turbodoładowany motor o pojemności 2 litrów i mocy 240 KM. Oprócz tego w ofercie pojawi się 2,2-litrowy diesel o mocy 200 KM. Jak na razie Ford nie ujawnił osiągów modeli wyposażonych w te jednostki.

Proekologiczni następcy będą mogli skorzystać z technologii Ford ECOnetic. W jej skład wchodzą m.in.: system odzysku energii, a także po raz pierwszy zaprezentowany w tym modelu system Active Grille Shutter. To elektronicznie sterowane urządzenie reguluje przepływ powietrza przez chłodnicę i komory silnika w celu zmniejszenia oporu aerodynamicznego.

Ford Mondeo po faceliftingu oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Moskwie, pod koniec sierpnia tego roku. Wkrótce potem auto powinno trafić do salonów sprzedaży. Jak na razie nie wiadomo, w jakim zakresie zmieni się cena nowego modelu.

Dyskusja

komentarzy