nowości i premiery

2018 Ford Mustang

Ford Mustang po liftingu będzie jeszcze szybszy!

Mała niespodzianka od Forda – odświeżony Mustang GT dzięki nowemu trybowi Drag Strip osiągnie setkę w około 4 sekundy.

Amerykanie zapewniają, że Mustangiem GT bez problemu można osiągnąć powtarzalny czas od 0 do 60 mil na godzinę (czyli od 0 do 96 km/h) poniżej 4 sekund. Wszystko za sprawą trybu Drag Strip, który ma pomóc w osiągnięciu możliwie najlepszego czasu podczas przyspieszania w linii prostej. Można to uznać za wyjątkowo “amerykańskie” rozwiązanie, ale na pewno zadowoli fanów szybkich startów lub wyścigów na ¼ mili. Tryb Drag Strip współdziała z nową, 10-biegową automatyczną skrzynią biegów. Jego działanie jest bardzo proste – dzięki odpowiedniej długości przełożeń Mustang cały czas pozostaje w zakresie, w którym wykorzystuje sto procent mocy i momentu obrotowego. Dodatkowo kontrola trakcji pozwala na sprawny start bez większych strat na buksowaniu.

2018 Ford Mustang

Tryb Drag Strip zawita też do słabszej wersji 2.3 EcoBoost. Tutaj jednak pojawia się pewien haczyk – trzeba dokupić pakiet Performance, który dodaje 10-biegowy automat oraz opony Michelin Pilot 4 S. Tutaj pierwsza setka pojawi się na zegarach w mniej niż 5 sekund.

2018 Ford Mustang

Przy okazji Ford pochwalił się mocą odświeżonej wersji GT – ta zamiast 421 odda teraz w ręce kierowcy aż 460 koni mechanicznych. Wersja 2.3 EcoBoost z kolei będzie generowała około 320 koni mechanicznych.

Sprzedaż odświeżonego Mustanga ruszy jesienią bieżącego roku.

Podobne artykuły