nowości i premiery

Honda Jazz Hybrid – Miejski ekolog

Honda prężnie rozwija swoją gamę modeli hybrydowych. W tej chwili w ofercie producenta znajduje się Insight i CR-Z. Na salonie w Paryżu poznamy trzeciego członka rodziny, czyli Jazza Hybrid. Auto korzysta ze sprawdzonego w innych hybrydach układu napędowego.

Honda Jazz Hybrid to odpowiedź na potrzebę posiadania miejskiego, ekologicznego pojazdu. Na ulicy nie będziemy mieć problemu z rozpoznaniem tej wersji. Pojazd zyskał nowy grill, lampy, zmienione zderzaki, nowe klosze lamp tylnych, a także chromowane dodatki nadwozia. Producent wprowadza także do oferty kolejny, metaliczny zielony kolor lakieru.

We wnętrzu deska rozdzielcza ma teraz ciemniejszy kolor, który ma według Hondy doskonale współgrać z niebieskim podświetlaniem zegarów i systemu audio. Po raz pierwszy w europejskiej odmianie Jazza można będzie także zamówić sobie skórzaną tapicerkę. Ale ekologicznie nastawionym osobom chyba nie wypada korzystać z takiej opcji.

Jak już zaznaczyliśmy na wstępie pod względem technicznym auto nie różni się od swoich hybrydowych braci. W opisywanym przypadku Honda posłużyła się napędem, który znamy z Insighta. Dlatego też pod maską znajdziemy 1,3-litrowy motor benzynowy o mocy 88 KM wspomagany przez jednostkę elektryczną o mocy 14 KM. W sumie do dyspozycji kierowcy są 102 KM. Napęd na koła przekazywany będzie poprzez bezstopniową przekładnią CVT.

Honda Jazz Hybrid zadebiutuje oficjalnie podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Auto do sprzedaży w Europie trafi na początku przyszłego roku. Szczegółową specyfikację i ceny poznamy pod koniec roku.

Dyskusja

komentarzy