nowości i premiery

Honda Odyssey – Rodzina na swoim

Kiedy zakładamy rodzinę jesteśmy zmuszeni do poszukania rodzinnego pojazdu. Honda prezentuje właśnie najnowsze wcielenie vana Odyssey. Jest tak obszerny i funkcjonalny, że bez problemu jego zakup mógłby być dotowany z programu Rodzina na swoim.

Honda Odyssey to van, który oferowany jest przez Japończyków w USA. Ale bez problemu można ten model spotkać także w Europie, gdzie trafia z prywatnego importu. Popularność autu przyniosła bardzo duża wszechstronność i ogromna wręcz wielkość wnętrza. Dzięki temu uda się bez problemów zapakować do vana całą rodzinę i niezbędny bagaż, który jak to zwykle bywa jest bardzo obszerny. W tym roku Honda zdecydowała się na prezentację kolejnej generacji swojego modelu.

Zewnętrzny design auta odzwierciedla obecne trendy stylizacyjne marki. Kanciaste linie, łagodzone przez delikatne przetłoczenia, w połączeniu z załamaniem szyby w okolicy słupka C tworzą zgraną całość i nadają autu dynamiki. Trzeba przyznać, że pomimo dużych rozmiarów, auto prezentuje się bardzo okazale i mile dla oka. Zaryzykuje tezę, że to jeden z najładniejszych, obecnie oferowanych vanów na świecie. Plusem samochodu są przesuwane, boczne drzwi, a także nisko poprowadzony otwór załadunkowy i szerokie drzwi bagażnika.

Odyssey dysponuje rozstawem osi długości 2,99 m. Dzięki temu we wnętrzu udało się wygospodarować miejsce na trzy rzędy siedzeń i pokaźny bagażnik. Jak to w amerykańskim autach bywa fotele, drzwi boczne i klapa bagażnika sterowane są elektrycznie. Deska rozdzielcza ma bardzo prosty, kanciasty kształt. W przeciwieństwie do niektórych kosmicznych kokpitów marki, tutaj wszystko jest poukładane i uporządkowane, choć może trochę przerażać mnogość guzików na konsoli centralnej. W najbogatszej odmianie Honda montuje multimedialny system dla pasażerów tylnych siedzeń, na który składa się 16,2-calowy monitor oraz 12-głośnikowy zestaw audio o mocy 650 W.

Do napędu auta służy jedna jednostka napędowa. To 3,5-litrowy motor benzynowy dysponujący mocą 248 KM i 339 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na koła przekazywany jest standardowo poprzez 5-stopniową, automatyczną skrzynię, a w najbogatszej odmianie przez 6-biegowy automat. Niestety, Japończycy nie pochwalili się osiągami swojego vana.

Honda Odyssey nadal będzie sprzedawana tylko w USA. Opisywane, najnowsze wcielenie już wkrótce zawita do salonów sprzedaży. Jak na razie nie wiadomo, ile będzie kosztować samochód.

Dyskusja

komentarzy