nowości i premiery

Hyundai i30 N zadebiutuje już za 6 dni

Już 13 lipca poznamy kolejnego mocnego zawodnika w segmencie hothatchy – Hyundai oficjalnie zaprezentuje model i30 N w dwóch wariantach mocy.

 

 

N to nowa linia tej koreańskiej marki. Samochody sygnowane tym logo mają cieszyć kierowcę nie tylko mocnym silnikiem, ale także rewelacyjnym prowadzeniem i ciekawą stylistyką. Model i30 otworzy tę gamę – w ślad za nim pójdą kolejne auta Hyundaia

Pod maską i30 N pracować będzie dwulitrowa czterocylindrowa benzyna generująca 250 lub 275 koni mechanicznych (w zależności od wybranej wersji). Standardem będzie 6-biegowy manual, aczkolwiek w opcji najprawdopodobniej pojawi się 7-biegowy dwusprzęgłowy automat.

Wśród osób, które pracowały nad autem, było wiele znanych osobistości ze świata motorsportu – w tym Thierry Neuville, który regularnie testował ten samochód w najróżniejszych warunkach. Hyundai więc wyraźnie sygnalizuje, że celuje w topowych konkurentów z tego segmentu.

Gama N – co dalej?

i30 N pojawi się w salonach zapewne przed końcówką tego roku. Hyundai nie zwalnia tempa i rozpoczyna pracę nad kolejnym przedstawicielem gamy N. Na celownik trafił model i20 – Koreańczycy chcą nim rywalizować z Polo GTI, Fiestą ST oraz Clio RS.

Podobne artykuły