nowości i premiery

2018 Jaguar F-Type

Jaguar zaprezentował odświeżonego F-Type’a

Delikatny retusz, nowe technologie i poszerzona oferta – tak w skrócie można opisać odświeżonego Jaguara F-Type.

Nie ukrywajmy – Jaguar F-Type to jedno z tych aut, którym poważne zmiany mogłyby zaszkodzić. Na szczęście Brytyjczycy zdecydowali się na bardzo delikatny lifting. Najwięcej zmian zaszło z przodu, gdzie pojawił się nieco inaczej zarysowany zderzak oraz nowe ledowe światła przednie. We wnętrzu pojawił się zaś nowy system inforozrywki Touch Pro, będący standardowym wyposażeniem tego modelu. Fotele zostały odchudzone, dzięki czemu udało się zaoszczędzić kilka kilogramów na masie całkowitej. Poza tym poszerzono listę dostępnych tapicerek oraz elementów ozdobnych.

2018 Jaguar F-Type

 

Ciekawostką są nowinki technologiczne – wraz z systemem Touch Pro kierowca zyskuje dostęp do usług on-line, w tym możliwości podglądu ruchu w czasie rzeczywistym. Jaguar wraz z GoPro przygotował także aplikację ReRun, która uzupełnia nagrania z przejazdów o dane telematyczneprzeciążenia, aktualny bieg, obroty silnika, prędkość oraz pozycję GPS.

2018 Jaguar F-Type

W ofercie znajdziemy także dwie nowe wersje – 400 Sport Edition (dostępną tylko w nadchodzącym roku modelowym) oraz R-Dynamics. Pierwsza z nich korzystać będzie z mechanicznie doładowanego trzylitrowego V6 generującego blisko 400 koni mechanicznych. Dodano także zestaw hamulców Super Performance oraz konfigurowalne tryby jazdy. W nadkolach ukryto zaś 20-calowe ciemnoszare satynowe felgi.

2018 Jaguar F-Type

 

Odmiana R-Dynamics, dostępna z 335 oraz 375-konnym motorem uzupełnia zaś wyposażenie Jaguara F-Type o szereg asystentów elektronicznych, w tym system automatycznego parkowania. Warto też zwrócić uwagę na zmiany w ofercie napędów. Auta z manualną przekładnią posiadają wyłącznie napęd na tył. Wersje V6 z automatyczną skrzynią mogą posiadać napęd na cztery koła lub tylko tylną oś. Jeśli jednak wybierzemy F-Type’a z V8 pod maską, to standardowo otrzymamy napęd na cztery koła – także w wersji SVR.

Podobne artykuły