nowości i premiery

Mazda CX-9 facelifting – Kosmetyczne zmiany

Akcja liftingowa Mazdy trwa. Po odświeżeniu mniejszej CX-7, japońska marka odnowiła także swojego największego SUV-a, czyli model CX-9. Samochód można było oglądać na salonie w Nowym Jorku. Auto po liftingu wejdzie do sprzedaży w USA na początku 2010 roku.

Jak przystało na Mazdę, przeprowadzone modyfikacje nie są zbyt duże. Z przodu odmłodzone CX-9 otrzymało nowy zderzak z innym kształtem atrapy chłodnicy. Zmieniono także światła przeciwmgielne. Ponadto przód pojazdu ozdobiono licznymi chromowanymi listwami, które mają dodawać SUV-owi więcej elegancji. Lepsza widoczność mają zapewniać większe lusterka zewnętrzne, których wygląd także nieco się zmienił.

Zmiany w tylnej części samochodu dostrzegą nieliczni. Modyfikacjom uległy jedynie lampy oraz ozdobna listwa, umieszczona nad tablicą rejestracyjną. Odświeżona Mazda wyróżnia się także od poprzedniczki nowymi wzorami 18- i 20-calowych felg aluminiowych oraz nowym lakierem o nazwie Dolphin Grey. Do wykończenia wnętrza użyto lepszej jakości materiałów. Dostępny jest także nowy system multimedialny z kamerą cofania oraz zmieniarką na 9 płyt CD i 4 DVD. Ponadto, wskaźniki mają teraz inne podświetlenie.

Od tej pory wszystkie wersje wyposażeniowe modelu CX-9 będą posiadały system monitorujący martwe pole BSM, ostrzegający kierowcę przed nieuważną zmianą pasa ruchu. Urządzenie sygnalizuje niebezpieczeństwo mrugającą lampką, umieszczoną na lusterku, a jeżeli prowadzący pojazd dalej nie reaguje i zaczyna skręcać, system upominana go także sygnałem dźwiękowym.

Do napędu nadal służy sześciocylindrowy motor benzynowy o mocy 273 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 370 Nm przy 4250 obr./min. Silnik współpracuje z sześciostopniową przekładnią automatyczną z możliwością ręcznej zmiany biegów. W standardzie napęd przenoszony jest tylko na przednią oś. Za dopłatą auto może być napędzane także na wszystkie koła, ale tylko w sytuacjach awaryjnych lub podczas gwałtownych przyspieszeń. Pojazd otrzymał także zmodyfikowane zawieszenie.

Komentarze w temacie Mazda CX-9 Facelifting na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy