nowości i premiery

Nowa Honda Jazz – Prosto z japońskich dróg

Mateusz Lubczański

Ze smutkiem pożegnaliśmy Hondę Accord. Japoński producent nie wycofuje się jednak z Europy i prezentuje w Genewie trzecią generację rodzinnego modelu Jazz.

Wszystko wskazuje na to, że dostępny już w Japonii (pod nazwą Fit) samochód może zatrząść w segmencie B – przynajmniej na Starym Kontynencie. Jazz nawiązuje do stylistyki Civica, jest dłuższy aż o 95 milimetrów od poprzednika, a jego rozstaw osi zwiększył się o 30 milimetrów. Dzięki temu bagażnik ma teraz 354 litry pojemności (VDA), a po rozłożeniu siedzeń wartość ta wzrasta do 884 litrów. Pojazd będzie wyposażony w system Magic Seats, zapewniający szerokie możliwości adaptacji drugiego rzędu siedzeń do swoich potrzeb. Tak jak w Civicu Tourer, Magic Seats wymusił umieszczenie baku pod przednimi fotelami.

Samochód będzie wyposażony w najnowszy system Honda Connect, a informacje będą wyświetlane na siedmiocalowym ekranie. Co ciekawe, gadżet ten ma być oparty Androidzie, więc dostępne będą rozmaite aplikacje, jak chociażby dotyczące wiadomości (…Facebook?) czy pogody. Z autem połączymy się poprzez Mirror Link, Wi-Fi, Bluetooth, USB i HDMI (!). Producent zapewnia również o zastosowaniu we wnętrzu materiałów lepszej jakości.

Jazz, oparty na platformie współdzielonej z nową HR-V, będzie dostępny z nowym silnikiem z rodziny Earth Dreams Technology o pojemności 1,3 litra. Jednostka benzynowa i-VTEC będzie generować 102 konie mechaniczne, a moc będzie przekazywana na przednią oś przez sześciostopniową skrzynię manualną lub bezstopniową przekładnię CVT.

Prezentowany Jazz pojawi się w salonach Hondy latem tego roku.

Dyskusja

komentarzy