nowości i premiery

Nowa Kia Sorento – W stronę elegancji

Kia od dłuższego czasu podgrzewa atmosferę wokół premiery nowego Sorento, wypuszczając kolejne teasery. Koreańczycy pokazali pierwsze oficjalne zdjęcia dużego SUV-a. Auto względem poprzednika prezentuje się bardziej szykownie i dostojnie.

Nowe Sorento jest o 95 mm dłuższe (4780 mm) i o 15 mm niższe (1685 mm) od poprzedniej generacji. Rozstaw osi zwiększono o równe 80 mm do 2780 mm, co powinno przełożyć się na poprawę przestronności w każdym z trzech rzędów siedzeń.

Design terenowej Kii jest dziełem projektantów z koreańskiego Namyang, wspieranych przez kolegów z Niemiec i Kaliforni. W stylistyce łatwo doszukać się inspiracji zaprezentowanym w 2013 roku na targach w Chicago konceptem Cross GT.

Producent twierdzi, że trójwymiarowy grill przypomina swoim wyglądem „tygrysi nos”. W porównaniu do poprzednika podwyższono linię okien przy jednoczesnym obniżeniu dachu, co dodaje nadwoziu atletycznego wyglądu.

Kia nie podała na razie informacji dotyczących wyposażenia i gamy silników nowego Sorento. Więcej szczegółów poznany po koreańskiej premierze, która będzie miała miejsce pod koniec sierpnia. Europejski debiut przewidziano na 2 października podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Dyskusja

komentarzy