nowości i premiery

Nowe Suzuki Swift Sport

Nowe Suzuki Swift Sport na pierwszym zdjęciu

Suzuki odsłania karty – pikantna wersja zwinnego mieszczucha zadebiutuje już we Frankfurcie, a na dowód otrzymaliśmy pierwsze zdjęcie Swifta Sport. Jest na co czekać?

Informacji jest, na razie, jak na lekarstwo, ale wiemy już, że następcę pikantnego „Japończyka”, czyli Suzuki Swift Sport poznamy najpóźniej tuż po wakacjach, a dokładniej we wrześniu na targach samochodowych we Frankfurcie. Wszystko wskazuje na to, że warto uzbroić się w cierpliwość, wszak pierwsze testy cywilnej odmiany pokazują, że Suzuki się rozwija i stawia na przyjemność z jazdy.

Nowe Suzuki Swift Sport

Mały, „gorący” hatchback nie będzie już napędzany przez wolnossący silnik 1.6, który ustąpi miejsca turbodoładowanej jednostce 1.4 BoosterJet pochodzącej pierwotnie z Suzuki Vitary, a obecnie dostępnej także z Suzuki SX4 S-Cross. W crossoverach jednostka ta generuje 140 KM i 220 NM momentu obrotowego, co może nie wygląda imponująco przy wartościach osiąganych przez inne hot-hatche, ale w Swifcie Sport nigdy nie chodziło o szpanowanie papierowymi danymi technicznymi. Nie zapominajmy też, że nowy Swift waży zaledwie 870 kg, a jego sportowe wcielenie powinno zachować atut niskiej masy. Nadchodzący Sport będzie też praktyczniejszy, bo Swift w obecnej odsłonie występuje tylko w wersji 5-drzwiowej (nie licząc kuriozalnego „sedanika” o nazwie Dzire oferowanego na rynkach wschodzących).

Suzuki zapowiedziało, że dokładne informacje o nowym Swifcie Sport ujawni we wtorek 12 września. My już odliczamy czas do pierwszych testów małego sportowca.

Podobne artykuły