nowości i premiery

Nowy Opel Insignia Grand Sport już oficjalnie

Opel Insignia Grand Sport na oficjalnych zdjęciach

Maciej Kuchno

Zaledwie dwa dni temu do sieci wyciekły zdjęcia nowego Opla Insignii w wersji sedan oraz kombi. Dzisiaj Niemcy zdecydowali się oficjalnie zaprezentować swojego nowego średniaka.

Nowa Insignia otrzymała przydomek Grand Sport. Nawiązywać ma to do zdecydowanie usportowionej sylwetki, która zdecydowanie wyróżniać się będzie na ulicach. Stylistyka drugiej generacji średniaka Opla inspirowana jest studyjnym modelem Monza, prezentowanym niedawno na targach Fleet Market w Warszawie.

Nowy Opel Insignia Grand Sport już oficjalnie

Rozstaw osi zwiększono o 92 mm (długość auta to 4897 mm), co ma zapewnić więcej miejsca w kabinie, zwłaszcza dla osób podróżujących z tyłu. Bagażnik pomieści od 490 do 1450 litrów bagażu. Ograniczono także opory powietrza, osiągając rewelacyjny wynik współczynnika Cd wynoszący 0,26.

Nowy Opel Insignia Grand Sport już oficjalnie

Dzięki optymalizacji konstrukcji oraz szerokiemu zastosowaniu stali wysokowytrzymałościowej udało się “zrzucić” ponad 175 kg masy względem poprzednika – zwiastuje to lepsze prowadzenie oraz mniejsze zużycie paliwa.

Nowy Opel Insignia Grand Sport już oficjalnie

Na pokładzie nie zabraknie atrakcyjnego wyposażenia. Znajdziemy tu między innymi wyświetlacz head-up, aktywny tempomat, światła IntelliLux, poprawione zawieszenie FlexRide oraz nowy system inforozrywki. Nie zabraknie także napędu na cztery koła z systemem wektorowania momentu obrotowego. Nowa Insignia Grand Sport oficjalnie zadebiutuje podczas targów w Genewie.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ