nowości i premiery

Perełka – Opel GT

Wiosną tego roku salony Opla wzbogacą się o perełkę. To nie żarty. Jak inaczej można nazwać dwuosobowego, dwudrzwiowego roadstera z tylnym napędem, mocnym silnikiem i bardzo atrakcyjnym designem?

Opel GT zadebiutuje w marcu na salonie genewskim. I zrobi wokół siebie dużo szumu. 18-calowe koła, zgrabny tył, zadziorne spojrzenie i charyzma w jednym aucie to coś niesamowitego u firmy, która oferuje takie urządzenia do jazdy jak Agila czy Vectra

Pod długą maską znalazło się miejsce dla 4-cylindrowego, 2-litrowego silnika ECOTEC o mocy 260 KM. Moc przenoszona jest na tylne koła. Osiągi? Prędkość maksymalna to spore 230 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h nie zajmie więcej niż 6 sekund.

Pierwszy Opel GT był klasycznym, zamkniętym coupe. Druga generacja jest roadsterem z elektrycznie składanym materiałowym dachem. Zrezygnowano ze sztywnego dachu, który niepotrzebnie zwiększyłby wagę auta i namieszał sportowym DNA auta. Co więcej, jak chcesz mieć Opla z możliwością przewożenia dachu w bagażniku, zawsze masz do wyboru Tigrę i Astre w kreacji TwinTop.

Opel GT to mutacja Pontiaca Solstice’a i Saturna Sky, które podbijają rynek amerykański. Czy Opel GT podbije Stary Kontynent?

Komentarze w temacie pt. Opel GT na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy