nowości i premiery

2017 Skoda Octavia

Skoda Octavia po liftingu oficjalnie zaprezentowana – co się zmieniło?

Wczoraj w Wiedniu Skoda oficjalnie zaprezentowała odświeżoną Octavię, prezentując pełną listę zmian i nowości w wyposażeniu.

 

Octavia to bez wątpienia bestseller – samochód ten niezmiennie przyciąga nowych klientów dość przestronnym wnętrzem i ogromnym bagażnikiem. Teraz także jej atutem ma być bardzo bogate wyposażenie. W bogatszych odmianach ksenony ustąpią teraz miejsca w pełni ledowym światłom, mającym jeszcze lepiej oświetlać drogę. We wnętrzu zastosowano zaś ambientowe oświetlenie, zapożyczone z większego Superba.

2017 Skoda Octavia

Pasażerowie, zwłaszcza Ci podróżujący z tyłu będą jeszcze bardziej rozpieszczani. Producent dodał dodatkowe gniazda USB pozwalające na ładowanie urządzeń mobilnych oraz stoliki ukryte w oparciach foteli. Wersja kombi otrzyma zaś praktyczną latarkę, z której można korzystać poza autem. Zmiany nie ominęły też… kierownicy. Ta zyska podgrzewanie (w opcji) oraz konfigurowalne przyciski. Największą nowością będzie system inforozrywki – topowy Columbus otrzyma 9,2-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Nie zabraknie dostępu do sieci dzięki modułowi LTE oraz możliwości tworzenia hotspotu WI-FI. Połączenie z telefonem będzie umożliwiać Apple CarPlay, Android Auto oraz MirrorLink, zaś telefon można ładować bezprzewodowo w tzw. PhoneBoxie. Lista elektronicznych asystentów zostanie poszerzona o Trailer Assist (który Skoda zaimplementowała już w Kodiaqu), wykrywanie pieszych, monitorowanie martwej strefy oraz ruchu za pojazdem (przy wycofywaniu z miejsca postojowego).

2017 Skoda Octavia

Jedną z niewielu zmian technicznych jest delikatne zwiększenie rozstawu tylnej osi – od 20 do 30 mm w zależności od wersji silnikowej.

Odświeżona Octavia trafi do sprzedaży w przeciągu najbliższych miesięcy. Producent opublikował już cennik, który znajdziecie na naszej stronie.

Podobne artykuły