nowości i premiery

Detale nowej Skody Karoq

Skoda oficjalnie zapowiada Karoqa

Mamy już Kodiaqa, nadeszła więc pora na Karoqa. Za niecały tydzień w Sztokholmie zostanie pokazany światu zupełnie nowy model, który zastąpi w gamie modelowej Skody oferowane dotychczas Yeti. Znamy pierwsze detale.

Nie jest już żadną tajemnicą, że Skoda rezygnuje z nazwy „Yeti”. Następca tego modelu będzie nazywać się „Karoq”, a miano to zawdzięcza językowi plemienia Sugpiat, które żyje na jednej z wysp południowej Alaski. W skrócie „kaa’raq” to w ich języku samochód, zaś „ruq” odnosi się do strzały, która jest widoczna w logo Skody.

Detale nowej Skody Karoq

Czeska marka ujawniła kilka detali Karoqa, byśmy wiedzieli, czego spodziewać się na światowej premierze modelu, na którą zaproszono naszą redakcję. Już w czwartek 18 maja będziemy Wam relacjonowali na bieżąco ze Sztokholmu przebieg odsłonięcia Skody Karoq. Zdjęcia detali pokazują, że Karoq będzie czerpał garściami ze stylistyki reprezentowanej przez jego większego brata – Kodiaqa. Mniejszy SUV Czechów zachowa jednak swój indywidualny styl dzięki wyraźnym różnicom w wyglądzie, takimi jak np. inaczej ukształtowane reflektory i tylne światła. Nie można więc tu mówić o pomniejszonym Kodiaqu.

Inny będzie także projekt deski rozdzielczej, której widoczny na zdjęciu fragment z horyzontalnie ustawionymi nawiewami delikatnie nawiązuje do kokpitu Kodiaqa. Niegroźne podobieństwo zatrzyma się więc na poziomie terenowych modeli Skody. Na pokładzie crossovera pojawią się także, po raz pierwszy w historii czeskiej marki, technologiczne nowości Grupy VAG. Chodzi m.in. o wirtualne zegary, które dotychczas w Skodzie nie występowały nawet w opcji.

Detale nowej Skody Karoq

Kompaktowy SUV już teraz może pochwalić się 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości. Karoq jest więc dłuższy, szerszy i niższy od schodzącej z rynku Skody Yeti. Modele z napędem na przód mają rozstaw osi wynoszący 2638 mm, a te z napędem 4×4 o 8 mm krótszy. W bagażniku tym razem zmieści się aż 521 litrów pakunków, a po złożeniu oparć tylnych siedzeń Karoq wchłonie nawet 1630 litrów bagażu. Nowy system VarioFlex składa się z trzech indywidualnych siedzeń zamiast kanapy, które można dowolnie ustawiać lub wyjmować.

Więcej informacji przekażemy Wam, prosto ze Sztokholmu, już w czwartek 18 maja.

Podobne artykuły