nowości i premiery

Volvo na kompaktowo – C30

Szwedzi wystawią C30 na widok publiczny na wystawie w Paryżu (wrzesień 2006). Ale już teraz wiemy, jak C30 wygląda, co trafi pod jego maskę, ilu pasażerów zmieści i jak bardzo jest bezpieczny.

C30 będzie najmniejszym Volvo w ofercie. Przy długości 4,25 metra C30 jest o 22 cm krótszy niż S40, na którym bazuje technicznie. C30 będzie oferowany jako 3-drzwiowy hatchback z czterema osobnymi fotelami. Volvo nie sili się na superprzestronne wnętrze, siedzenia w bagażniku i nie wiadomo co. C30 jest stylowy, modny, atrakcyjny, młodzieżowy, seksowny. Nadwozie przypomina studyjne SCC oraz C30 Design Concept. To dobrze. Szklana tylna klapa wygląda niecodziennie i oryginalnie. Podobnie jak płaściutka konsola centralna.

Pod maską szeroka paleta silników. Motory benzynowe mają minimalnie 100, maksymalnie natomiast 220 KM (T5). Moc jednostek wysokoprężnych startuje z pułapu 109, a ląduje na 180 KM (D5). Volvo to synonim bezpieczeństwa, więc w wyposażeniu znajdują sie najnowsze systemy, które uratują świat – WHIPS, SIPS, IC czy BLIS.

Komentarze w temacie pt. Volvo C30 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy