nowości i premiery

VW Routan – Bliźniak Grand Voyagera

Volkswagen pragnie zwiększyć sprzedaż w USA. Ma mu w tym pomóc nowy van Routan. Ale nowa okazuje się tylko nazwa. Tak naprawdę koncern z Wolfsburga porozumiał się z Chryslerem i na bazie najnowszego Grand Voyagera zbudował swoje auto.

To nie jest zły pomysł. Chrysler swojego vana produkuje już od wielu lat i jest to sprawdzona a także dopracowana konstrukcja. Więc by nie wywarzać otwartych drzwi skorzystano z dobrego wzorca.

Routan nie wygląda źle. Volkswagen ograniczył się do przeprojektowania przodu i tyłu pojazdu. Trzeba przyznać, że dzięki temu auto wyładniało i w porównaniu do brata wygląda o niebo lepiej. Wnętrze może pomieścić maksymalnie 7 osób. Deska rozdzielcza to projekt Niemców. Spokojna, stonowana i plastikowa. Tak w skrócie można ją opisać. Pojemność bagażnika wynosi od 926 do 4100 litrów. Do dyspozycji mamy też np. 13 pojemników na napoje oraz elektrycznie otwierane drzwi boczne.

Pod maską dwa silniki. Bazowy motor, zapożyczony od Chryslera, ma 3,8 litra pojemności, 197 KM i 312 Nm momentu obrotowego. Większa jednostka, podobnie jak bazowa to widlasta szóstka, ma 4 litry pojemności, które dają 251 KM i 351 Nm. Napęd na koła przenoszony będzie przez 6-stopniową, automatyczną skrzynię biegów. W wyposażeniu standardowym ma się znaleźć m.in. ESP.

VW Routan ma kosztować w podstawowej wersji 25 tys. $ tj. ok. 2 tys. mniej niż wyposażony w ten sam silnik Chrysler Town & Country. Czy cena przełoży się na sukces marketingowy? Zobaczymy. Auto zostało pokazane na trwającym salonie samochodowym w Chicago.

Komentarze w temacie 2008 Volkswagen Routan na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy