nowości i premiery

VW Scirocco Million Edition – Pierwszy milion

Volkswagen ma kolejny powód do świętowania. Właśnie wyprodukowano milion egzemplarzy modelu Scirocco. Z tej okazji przygotowano oczywiście dla fanów modelu specjalną, limitowaną edycję. Nazywa się Million, posiada o wiele bogatsze wyposażenie, ale oferowana będzie tylko na dwóch rynkach.

Volkswagen Scirocco pierwszej generacji zadebiutował w 1974 r. Drugą odsłonę modelu poznaliśmy w 1981 r., a w 1992 r. zakończono jej produkcję. Ogółem do tego czasu powstało 795 650 sztuk auta. Później nastąpiła bardzo długa przerwa zakończona w 2008 r. prezentacją trzeciego wcielenia modelu. Przez pięć lat obecności na rynku zdecydowało się na nią 204 350 klientów, co oznacza, że producent święci właśnie okrągły milion wyprodukowanych egzemplarzy modelu Scirocco.

W związku z tym nie mogło się obyć bez premiery limitowanej edycji, która oczywiście nazywa się Million. Zewnętrznie auto wyróżnia się czarną barwą nadwozia, z którą kontrastują szare pasy biegnące przez całe nadwozie. Szare są także obudowy lusterek, a do tego przyciemniono tylne szyby i światła. Całość uzupełniają: pakiet R-Line oraz 17- bądź 18-calowe alufelgi w zależności od rynku. W opcji dostępne są 19-calowe.

We wnętrzu czekają na nas sportowe fotele pokryte czarną, skórzaną tapicerką z pomarańczowymi, kontrastowymi szwami. Pedały zyskują nakładki wykonane ze stali nierdzewnej, a na progach pojawiają się specjalne nakładki. Do wykończenia wnętrza użyto szczotkowanego aluminium, zaś pod nogami podróżujący znajdą specjalne dywaniki. Do napędu auta służy pięć jednostek napędowych. Trzy z nich to motory benzynowe o mocy: 122 KM, 160 KM oraz 210 KM. Mamy również dwa diesle oddające w ręce kierowcy 140 KM lub 170 KM.

VW Scirocco Million Edition oficjalnie sprzedawany będzie tylko w Niemczech i w Chinach. Auto jest już dostępne w salonach marki. U naszych zachodnich sąsiadów ceny startują z poziomu 27 325 euro.

Dyskusja

komentarzy