nowości i premiery

Zamiast LT – VW Crafter

Poprzednie generacje Mercedesa Sprintera i VW LT były bliźniaczymi konstrukcjami. Podobnie jest z następcami obu modeli. Jeszcze pachnącego świeżością Sprintera już opisywaliśmy. Teraz weźmiemy się za następcę modelu LT – Craftera.

Największe auto dostawcze z Wolfsburga (po Transporterze i Caddym) będzie poważnym graczem na rynku. Nie tylko z powodu groźnego wyglądu, w którym, jak by się uprzeć, można znaleźć coś z Lorda Vadera, nowych Cadillaców i Forda Fusiona. Wnętrzu bliżej do auta osobowego w kwestii materiałów, wyposażenia i ergonomii w porównaniu z poprzednikiem.

Sprawa napędu wygląda następująco: VW zaoferuje klientom jeden, 5-cylindrowy silnik wysokoprężny TDI w czterech wariantach mocy – 85, 109, 136 lub 164 KM. W każdym przypadku producent oferuje system common rail, filtr cząstek stałych i jedną z dwóch skrzyń biegów (manualna lub automatyczna, obie 6-biegowe). Standardem będą też systemy ABS i ESP.

Podobnie jak w przypadku Sprintera, także Crafter zabierze na swoje barki nawet 17000 litrów ładunku. Premierowy występ Craftera przewidziano na kwiecień przyszłego roku na salon samochodów użytkowych w Birmingham. Debiut rynkowy w Wielkiej Brytanii zaplanowano na wrzesień.

Komentarze w temacie pt. Volkswagen Crafter na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy