nowości i premiery

Zmiany modelowe w Volvo V70, XC70 oraz S80

Volvo na wiosnę postanowiło odświeżyć część swojej gamy modelowej. I to od razu hurtowo. Dlatego też Szwedzi prezentują właśnie aż trzy auta po drobnym restylingu: V70, XC70 i S80. Cała trójka zyskała więcej elegancji, nobliwości i komfortu. Nie zapomniano również o zmianach technicznych.

Volvo V70 i XC70 są obecne na rynku od 2007 r., a S80 od 2006 r. Taki wiek, przy dzisiejszym tempie zmian i rozwoju technologicznego, nie jest zbytnim atutem, ale cała trójka trzyma się dobrze i nie narzeka na brak popytu. Pomimo to Szwedzi postanowili jednak trochę odmłodzić swoje auta i poddać je drobnemu restylingowi.

Zewnętrznie auta zyskały przeprojektowane światła przednie oraz lusterka z kierunkowskazami z diodami LED. Pojawiają się dwa nowe kolory nadwozia: Biarritz Blue (V70 i S80) oraz Twilight Bronze (XC70), a także trzy nowe wzory aluminiowych felg. We wnętrzu pojawiają się zmienione koło kierownicy, dwa dodatkowe kolory tapicerek, przeprojektowana konsola środkowa oraz inne oświetlenie wnętrza.

Wzbogacono również wyposażenie o system Pedestrian Detection, technologię City Safety i poprawiony system Adaptive Cruise Control (ACC). We wszystkich trzech modelach debiutuje także system multimedialny Sensus. Wyposażony jest m.in. w dotykowy ekran, który umiejscowiono na szczycie deski rozdzielczej. Wygląd tego rozwiązania może budzić kontrowersje, ale jak zwykle to rzecz gustu.

Od strony technicznej w ofercie debiutują dwa znane dieslowskie silniki poddane lekkiemu retuszowi. Pierwszy, oznaczony symbolem D3, to 2-litrowy motor o mocy 163 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Drugi, D5, z 2,4 litra pojemności uzyskuje moc 215 KM i moment obrotowy 440 Nm (+10 KM oraz +20 Nm). Wersje V70 i S80 DRIVe dysponują teraz zmienionym, 1,6-litrowym dieslem o mocy 115 KM i 270 Nm. Wszystkie wersje z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów mają seryjnie montowany system start/stop. Od jesieni V70 i S80 zyskają tę technologię z jednostką D3. Dostępna jest również 6-biegowa skrzynia automatyczna.

Jak na razie Volvo nie pochwaliło się datą wprowadzenia do sprzedaży odświeżonych: V70, XC70 i S80. Nie wiemy też w jakim zakresie, jeśli w ogóle, zmienią się ceny.

Dyskusja

komentarzy