producenci i rynek

Amerykańska wersja Fiata 500

W końcu i Amerykanie mogą się cieszyć obecnym wcieleniem 500. Fiat dzięki temu modelowi powraca na rynek w USA. Na razie klienci będą mogli zamówić pojazd z jednym silnikiem i trzema wersjami. Ale jak deklarują Włosi, to dopiero początek.

Promocja 500 już się rozpoczęła. W lipcu pisaliśmy Wam o specjalnej edycji nazwanej Prima Edizione, która jest prezentem dla klientów, ale tylko tych, którzy od lat są fanami marki, a dodatkowo należą do klubu Fiat-Lancia Unlimited. Teraz Włosi ujawniają informacje na temat wersji seryjnej auta.

Fiat 500 w USA dostępny będzie w trzech odmianach wyposażeniowych: Pop, Lounge i Sport. Producent pochwalił się bliżej tą ostatnią odmianą. Auto będzie się charakteryzować przeprojektowanymi zderzakami, nowymi progami, 16-calowymi alufelgami barwy szarej, a także czarnym obramowaniem szyb.

Zaciski hamulców malowane będą na czerwono, a układ wydechowy zakończony będzie chromowaną końcówką. W wyposażeniu seryjnym ma się znaleźć panoramiczny dach SkyDome. Do napędu posłuży na razie jeden silnik. Będzie to 1,4-litrowy motor z rodziny MultiAir. Jak na razie producent nie pochwalił się żadnymi danymi technicznymi.

Fiat 500 w wersji amerykańskiej zadebiutuje w sprzedaży jeszcze w tym roku. Na razie Włosi milczą na temat cen, ale już potwierdzili, że na wiosnę przyszłego roku na rynku pojawi się model 500C.

Dyskusja

komentarzy